Мъри пречупи Аляж Бедене, Мюлер победи в маратона с Иснър

Aegon Championships, II кръг
Анди Мъри – Аляж Бедене 6-3 6-4

Анди Мъри мина през Аляж Бедене безпроблемно с 6-3 6-4. Световният №2 може би не направи възможно най-уверения старт на защитата на титлата си от Aegon Championships срещу Никола Маю в I кръг, но пък се мобилизира във втория си мач срещу съперник, който не се слави с добрата си игра на трева.

Мъри започна колебливо мача и спаси брейкбол още в първия гейм. Той срещна сериозен отпор в лицето на Бедене, но постепенно намери правилната форма за успех. Световният №2 започна да доминира на корта постепенно в развитието на сета и превключваше светкавично от защита в нападение. До 4-3 за първата ракета на Великобритания, двамата тенисисти печелеха относително бързо подаванията си, тогава обаче Анди вдигна оборотите, направи пробив, след което затвърди и спечели сета.

След почивката световният №58 спаси 4 брейкбола в първия гейм. При 1-1 обаче Мъри проби. Отговорът на Бедене пък беше моментален – 2-2.  Той започна да играе агресивно, да излиза на мрежата и да тормози съперника си по всякакъв начин, разнообразявайки играта си. Анди Мъри усети съпротивата и се мобилизира. След като направи втори пробив за 4-3, този път той успя да затвърди брейка, а на Бедене му остана да сервира за оставане в мача. Той се справи и намали – 5-4. При предимство 30-15 в десетия гейм шотландецът искаше да приключи нещата бързо, но при излизане на мрежата не покри добре корта – 30-30. Все пак той достигна до мачбол малко по-късно и го реализира, за да сложи точка на спора.

По-рано през деня Пол-Анри Матьо се оттегли от участие на турнира по тенис на трева в Куинс заради контузия на китката. Така участващият с „уайлд кард“ Кайл Едмънд (Великобритания) се класира за четвъртфиналите без игра и ще се изправи срещу Анди Мъри.

В дълъг и оспорван мач Жил Мюлер надделя над Джон Иснър с 3-6 7-6(16) 7-6(7) и ще играе на четвъртфинал срещу победителя от двойката Бърнард Томич/Фернандо Вердаско.