Мъри продължава без загубен сет в Антверпен

European Open, осминафинал
Анди Мъри – Пабло Куевас 6-4 6-3

Бившият №1 продължава с добрата серия от резултати, след като се класира за четвъртфиналите в Антверпен. Шотландецът преодоля Пабло Куевас с 6-4 6-3 и ще срещне Мариус Копил в следващия етап от надпреварата.

Носителят на три титли от Големия шлем оказа натиск още от откриващите минути, като стигна до общо седем брейкбола в първите две подавания на съперника си.

Впоследствие Куевас стабилизира представянето си, но Мъри го пречупи в 10-ия гейм на мача – 6-4.

Втората част започна с 15-40 в сервис гейма на Анди, но световният №243 съумя да спаси двете поредни опасности, след което се измъкна и от още два брейкбола, за да поведе рано в сета.

Ключовият момент дойде при 3-2, когато Мъри получи лукса също да получи две последователни точки за пробив и реализира втората, което го приближи до победата. До края на двубоя бившата първа ракета на Великобритания загуби само точка на свой начален удар и така продължи напред в турнира.

Въпреки това участието на Анди Мъри може да приключи по всяко време, тъй като съпругата му Ким е в късен етап на своята бременност и шотландецът сподели, че единствената причина да бъде на European Open е именно близкото разстояние от Антверпен до неговия дом.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.