Мъри с лекота „обезвреди“ Пуи в Шанхай

Мъри с лекота "обезвреди" Пуи в Шанхай

Shanghai Rolex Masters, осминафинали
Анди Мъри – Лука Пуи 6-1 6-3

Анди Мъри съвсем рутинно „обезвреди“ един от най-опасните млади тенисисти в мъжкия тур – 6-1 6-3 над Лука Пуи. Шотландецът достигна нивото на представяне от финала в Пекин срещу Григор Димитров и направи още един почти перфектен мач, в който за 80 минути на корта, допусна едва 10 непредизвикани грешки.

Както и в двубоя срещу Димитров, Мъри не успя да мине границата от 40% на вкаран първи сервис (днес с 39%) в откриващия сет, но пък за сметка на това спечели 91% от точките в случаите, в които го пласира, а и доминираше тотално от основната линия. Пуи просто не бе подготвен за подобно отчайващо постоянство от дъното на корта и предаде частта с 1-6 гейма.

Анди пък не остави нищо на случайността и след почивката, когато бързичко поведе с 2-0 гейма. Нататък шотландецът успокои ритъма на мача, но въпреки това съперникът му не успя да стигне до брейкбол, а вместо това напусна турнира след още един пробив в негово подаване за крайното 1-6 3-6.

Мъри продължава срещу Давид Гофен, който намери начин да обърне Гаел Монфис с 4-6 6-4 6-2. Белгиецът изоставаше със сет и 1-4 във втория, но наниза серия от пет поредни гейма, за да рестартира мача, а в решаващата част наложи волята си. Това е първа победа за Гофен от три двубоя с Монфис, като всеки един от тях се игра в пълния формат от 3 сета.