Мъри се справи трудно в два тайбрека с Маю

Aegon Championships, I кръг
Анди Мъри – Никола Маю 7-6(8) 7-6(1)

Анди Мъри не направи възможно най-уверения старта на защитата на титлата си от Aegon Championships, но пък още веднъж показа, че е готов да се бори за всеки сантиметър от корта и отстрани специалиста на трева Никола Маю със 7-6(8) 7-6(1). Шотландецът изоставаше с 2-5 гейма във втората част, само че приложи философията на своя треньор Иван Лендъл да завършва мачовете в оптималния брой сетове и се пребори за обрат.

Двамата откриха мача в типичното темпо за двубой от сезона на трева, а Маю сервираше на много високо ниво. При 2-2 гейма, Мъри заби бекхенд в мрежата за 30-30, а след хубав минаващ удар, французинът стигна до брейкбол. Световният №2 пробва да го заличи с къса, само че топката не прескочи мрежата и пробивът стана факт.

Маю поведе скоростно с 40-0 на свой сервис и изглеждаше, че ще затвръди лесно за 4-2, само че вместо това Мъри обърна гейма и макар да пропиля два брейкбола, при третия изравни за 3-3. Нататък шотландецът показваше повече енергия на корта, но Маю държеше разиграванията на свой сервис сравнително къси и се добра до тайбрек.

Мъри поведе с 4-2 точки, само че французинът веднага скъси дистанията с пореден ас, а след грешка от бекхенд на Анди, резултатът стана 4-4. Шампионът поведе с 5-4, но в следващата точка Маю пласира такова стоп воле, че съперникът му се спря в трибуните и въпреки това не успя да го догони. Мъри пропиля два сетпойнта, докато най-после успя да затвори тайбрека с 10-8 т.

Шампионът потегли разсеяно след почивката и Маю се възползва, за да пробие за 3-1. Мъри изостана с 2-5, но намери тайминга в ударите си и за отрицателно време стигна до 5-5 гейма, показвайки намерението си да приключи двубоя в два сета. Логично дойде време за втори пореден тайбрек и Мъри отново излезе победител от него със 7-1 точки.