Мъри се завърна с победа след контузията, Чилич не остави шанс на Шарди

Monte-Carlo ROLEX Masters, II кръг
Анди Мъри – Жил Мюлер 7-5 7-5
Марин Чилич – Жереми Шарди 6-3 6-0

Анди Мъри направи успешно завръщане след контузията си в десния лакът и победи Жил Мюлер със 7-5 7-5 в двубой от II кръг на Мастърса в Монте Карло. Британецът определено има грешки за изчистване, но класата му в решаващите моменти си каза тежката дума.

Новините за световния №1 не бяха никак добри в началото, след като той изостана 15-40 в откриващия гейм и така и не навакса изоставането си. Мюлер отрази точка за рибрейк в следващата част и затвърди 2-0, а после пропусна точка за пробив и за по-изразителен аванс -2-1.

С напредването на сета 28-ият в света влезе в добър ритъм, когато подава, което усложни допълнително задачата на Мъри.

Най-голямото изпитание за Анди дойде в деветия гейм, в който той спаси два сетбола от посрещане, а това бе и повратният момент в сета. Веднага след това британецът поведе 40-0 и осъществи рибрейк от първи опит – 5-5, а после записа втори пореден гейм без да дават точка на съперника си.

Така Мюлер вече бе за първи път в мача в неизгодна ситуация, сервирайки за оставане в частта при 5-6, но не успя да се справи и сдаде сета – 5-7.

Двамата размениха по пробив за 1-1 след почивката. В третия гейм Мъри направи двойна грешка при 15-40 и се изправи пред нови два брейкбола. Спаси първия с прецизен дроп шот, после продължи да разнообразява бекхенда си, което му помогна и да вземе гейма – 2-1.

28-ият в света изравни 2-2, като отрази бейкбол, и това бе и краят на серията, в която подаващите имат проблеми.

Първата ракета на Великобритания поведе 5-4 след няколко солидни подавания и бе видимо мотивиран да приключи мача, повеждайки 30-0 в следващата част. Бекхенд в аут на Мъри намали преднината му, а на следващата точка Мюлер покри перфектно мрежата и изравни. При 30-40 Анди пресили лесен форхенд за 5-5.

Жил сервираше, за да вкара сета в тайбрек, но при 40-40 Мъри проведе перфектна атака с къса и лоб, а после материализира мачбола – 7-5.

В III кръг победителят ще срещне Алберт Рамос Виньолас, който победи по-рано през деня Карлос Берлок 6-2 6-2.

Междувременно Марин Чилич отстрани Жереми Шарди с категоричното 6-3 6-0 и му предстои мач с Томаш Бердих.