Мъри се завърна с тричасов мач и победа, следва сблъсък с Едмънд

Citi Open, първи кръг
Анди Мъри – Макензи Макдоналд 3-6 6-4 7-5

Бившият номер 1 в света Анди Мъри се завърна в Тура с изстрадана победа над №80 ранглистата Макензи Макдоналд. Шотландецът накуцваше и показа по-лоша игра на корта спрямо последните си турнири, но все пак откри участието си на турнира във Вашингтон с успех – 3-6 6-4 7-5 след два часа и 39 минути.

Намиращият се на 832-а позиция в света вкара едва 51% от първите си сервиси и допусна цели 6 двойни грешки. Започна двубоя с пробив за 2-0, но впоследствие загуби на три пъти подаването си и изостана с 3-6.

Втората и третата част бяха далеч по-оспорвани, като в тях британецът реализира два брейка и допусна един. В края на мача при 5-4 имаше пет мачбола, но допусна изравняване и трябваше да стига до рибрейк, за да постигне победата – 3-6 6-4 7-5.

Следващият му мач ще бъде срещу сънародника му и първа ракета на страната Кайл Едмънд, който е поставен под номер 4 в схемата.

Ноа Рубин пък преодоля Михаил Южни с 6-4 6-4 и е първият съперник на Джон Иснър, докато Малек Джазири си осигури мач с Аександър Зверев.

Двубоят на Стан Вавринка бе отложен за следващия ден поради лошите метереологични условия.

Други резултати: Мариус Копил – Мирза Башич 7-6(9) 6-4, Тим Шмичек – Рикардас Беранкис 7-6(4) 6-2, Хуберт Хуркач – Иля Ивашка 6-4 6-3.