Мъри схруска Лу за 100 минути и продължава срещу Милмън

Уимбълдън, II кръг
Анди Мъри – Йен-Хсун Лу 6-3 6-2 6-1

Анди Мъри схруска още един съперник по пътя към мечтания шанс да оспорва трона на Новак Джокович на Уимбълдън и вече е в трети кръг след 6-3 6-2 6-1 над Йен-Хсун Лу за час и 40 минути. Шотландецът безмилостно прилага философията на своя треньор Иван Лендъл да минава максимално бързо през началните кръгове и да не допуска никакви трайни спадове във формата, които могат да дадат лесни геймове на съперниците му.

Мъри преследваше всяка топка и поддържаше много високо ниво през целия мач, докато световният №79 изглеждаше абсолютно безпомощен. Единствено стартът на Анди беше малко тромав и тенисистът от Тайпе проби в откриващия гейм, само че шотландецът обърна със серия от 2-3 до 6-3 гейма.

Световният №2 на свой ред откри втората част с пробив и след абсолютен комфорт на собствен сервис, просто фиксира още един брейк за 5-2, а сетът приключи с 6-2. Третият започна с аванс от 4-0 за Мъри и сякаш се насочвахме към „геврек“, но Лу все пак успя да запише почетен гейм. Анди продължава в трети кръг срещу Джон Милмън, който спря Беноа Пер със 7-6(5) 6-3 4-6 6-2.

В друг мач от кръга, Алберт Рамос се справи с Виктор Троицки с 3-6 6-3 6-3 2-6 6-3 и очаква Ришар Гаске, който мина с 4-6 7-5 6-3 6-1 през Марсел Гранойерс. Бърнард Томич пък неочаквано загуби сет от Раду Албот, но все пак се класира напред след 7-6(3) 6-3 7-6(6) 6-3. Следващият съперник на австралиеца е Роберто Баутиста Агут, който продължи без игра след отказване на Михаил Кукушкин.