Мъри смаза Кузнецов, Зверев се развихри срещу Сок

China Open, II кръг
Анди Мъри – Андрей Кузнецов 6-2 6-1
Александър Зверев – Джак Сок 6-4 6-2

Анди Мъри определено не впечатли с нивото на сервиса си, но въпреки това мина доста категорично през Андрей Кузнецов с 6-2 6-1 и вече е четвъртфиналист на China Open.

Световният №2 допусна пробив още в първия гейм на мача, след което обърна до 3-1, само че загуби подаването си за втори път и резултатът стана 3-2. Кузнецов обаче не успя да изравни резултата или пък поне да спечели още един гейм до края на сета и го предаде с 2-6.

Мъри доминираше още по-отчетливо след почивката и само след 29 минути приключи двубоя с 6-1. Анди ще се изправи на четвъртфинал срещу Кайл Едмънд в изцяло британски сблъсък.

Същевременно, Александър Зверев продължава победната си серия със седми успех – 6-4 6-2 над Джак Сок. Двамата тенисисти са съседи в световната ранглиста (№24 и 25), само че младият германец играе с огромно самочувствие след титлата в Санкт Петербург и днес просто сгази съпротивата на съперника си.

Затрудненията на Зверев на негов сервис се изчерпаха с два отразени брейкбола в първия сет, а на свой ред 19-годишният талант показа убийствена ефективност при точките за пробив, реализирайки три от четири възможности в подаванията на Сок.

Зверев продължава напред срещу Давид Ферер.