Марин Чилич изравни за Хърватия срещу Франция на Купа Дейвис

Марин Чилич победи Лука Пуи 6-1 7-6(4) 2-6 6-2 в полуфинален мач от Световната група на Купа Дейвис и така върна своите в играта, след като по-рано Ришар Гаске надделя над Борна Чорич. (Вижте: Гаске записа комфортна победа срещу Чорич)

Мачовете на сингъл пък направиха сблъсъка между Марин Драганя и Иван Додиг срещу Никола Маю и Пиер Юг-Ербер в събота още по-интригуващ.

Чилич имаше деликатната задача да се справи с непредсказуемия Лука Пуи, който съвсем наскоро се справи с Рафа Надал на US Open и излезе с настроени на корта, подкрепян бурно от гостуващите фенове.

Едва 26 минути обаче бяха нужни на хърватина, за да вземе първия сет. Марин закова съперника на основната линия и го прати в глуха защита, а Пуи така и не намери играта си, за да отговори.  Изглеждаше, че сценарият от първата част ще се повтори, след като при преднина от 4-2 Чилич имаше 3 брейкбола на сметката си, а опонентът му демонстрираше много безидейна игра, но французинът удържа подаването си, а в единадесетия и дванадесетия гейм двамата си размениха по пробив, за да доведат нещата до тайбрек, от който победител излезе хърватинът.

poullie

Пуи просто отказваше да се предаде. Дръпна 2-1 с пробив на сметакта си през третата част, а по-късно поведе 4-2, спасявайки два брейкбола. Това пречупи Чилич, който предпочете да се запази за следващия сет – 2-6.

Хърватският тенисист вдигна оборотите и стана много по-солиден, виждайки, че дори най-малкото отпускане ще му създаде проблеми. Той поведе уверено 3-0, а при 5-2 дръпна 40-30 на подаването на Пуи, който пък при този резултата направи двойна грешка и осигури победата на опонента си.