Матео Беретини е първият четвъртфиналист на Уимбълдън

Уимбълдън, осминафинал

Матео Беретини – Иля Ивашка 6-4, 6-3, 6-1

Матео Беретини се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън след убедителен успех над намиращия се на 79-о място в ранглистата Иля Ивашка. Италианецът изнесе пореден силен мач и надигра категорично опонента си, спечелвайки сблъсъка за по-малко от два часа.

В следващата фаза Беретини ще очаква победителя от сблъсъка между Александър Зверев и Феликс Оже-Алиасим.

Италианецът игра доста по-агресивно и записа много повече уинъри от Ивашка (37-16), но в същото време броят на непредизвиканите му грешки също бе по-висок (25-16). Беретини имаше значително превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (41-20), като освен това реализира шест от дванадесетте си брейкпойнта (50%), докато белоруският тенисист оползотвори единствената си възможност за пробив, до която успя да достигне.

Ивашка спечели на нула откриващия гейм, но впоследствие Беретини установи контрол върху играта и реализира първия пробив в мача, след който поведе с 3-1. Белорусинът опита да намали изоставането си, но световният №9 продължи да поддържа разликата от два гейма и по този начин спечели сета с 6-4.

Втората част започна много добре за Беретини, който проби сервиса на Ивашка, след което затвърди брейка с гейм на нула. Световният №79 намали резултата, но след това първата ракета на Италия вдигна значително темпото и успя да натрупа комфортен аванс от 5-1.

Ивашка обаче бе решен да се бори докрай и редуцира пасива си до 5-3, а в маратонския девети гейм спаси три сетпойнта. Беретини обаче не му позволи да продължи да се надява на обрат и реализира четвъртата възможност, която се откри пред него, удвоявайки преднината си в мача след 6-3.

Римлянинът продължи да доминира и в третия сет успя без особени усилия да поведе с 3-0. Ивашка намали резултата, но това бе последният позитивен момент за него в двубоя. Беретини продължи да играе много по-добре и отново направи серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин оформи крайното 6-4, 6-3, 6-1 след 1 час и 46 минути игра.