Матео Беретини започна с труден успех в Куинс

cinch Championships, първи кръг

Матео Беретини – Стефано Травалия 7-6(5), 7-6(4)

Матео Беретини се класира за 1/8-финалите на турнира в Куинс след труден успех над своя сънародник Стефано Травалия. Световният №9 имаше нужда от два тайбрека, но въпреки това не допусна сензация и намери място в следващата фаза.

Там опонент на италианеца ще бъде победителят от мача между Анди Мъри и Беноа Пер, които играят по-късно днес.

Реализираните асове бяха 14-3 в полза на Беретини, но въпреки това Травалия имаше леко предимство при спечелените на сервис точки (57-55). Водачът на схемата обаче бе много по-резултатен на ретур (36-19) и в крайна сметка това се оказа решаващо за неговия успех.

Противно на очакванията, мачът започна много по-добре за Травалия, който реализира ранен пробив и поведе с 3-0. Световният №88 съхрани разликата от три гейма при 4-1, но след това дойде ред на Беретини на покаже класата си. Първата ракета на Италия започна да демонстрира все по-бърза и агресивна игра и в следващите три гейма даде само две точки на своя сънародник, възстановявайки равенството при 4-4. До края на сета никой от опонентите не успя да осъществи нов пробив и така се стигна до тайбрек.

Беретини на два пъти взе водачеството, но впоследствие Травалия успя да обърне резултата и да направи резултата 5-4 в своя полза. Четвъртфиналистът от Ролан Гарос обаче демонстрира завидно хладнокръвие и реализира три безответни точки, като по този начин спечели първия сет със 7-6(5).

Втората част започна по аналогичен начин – Травалия проби още в първия гейм, след което затвърди брейка за 2-0. Беретини обаче осъществи пълен обрат преди неговия сънародник да успее да прекъсне серията му и да възстанови равенството при 3-3. Двамата продължиха да печелят своите подавания, като при резултат 6-5 Беретини стигна до мачпойнт. Травалия обаче избегна опасността и спечели гейма, което наложи изиграването на още един тайбрек.

Травалия поведе с 2-1, но Беретини успя да установи контрол върху играта и направи резултата 4-2 в своя полза. Световният №88 намали изоставането си, но радостта му не трая дълго, тъй като първата ракета на Италия стигна до три поредни мачбола. Травалия спаси първия, но при втория си опит Беретини не остави шансове на опонента си и триумфира със 7-6(5), 7-6(4) след малко под два часа игра.