Мечтан дебют за Лука Пуи на Купа Дейвис

от TennisKafe

Лука Пуи направи впечатляващ дебют на Купа Дейвис. 22-годишният французин надделя над Иржи Весели със 7-6(2) 6-4 7-5 и така изравни резултата между Франция и Чехия – 1-1, след като по-рано през деня Лукаш Росол би Джо-Вилфид Цонга.

Мачът на двойки в събота пък става още по-интересен, където Радек Щепанек и Адам Павлашек играят срещу шампионите от Уимбълдън Никола Маю и Пиер Юг-Ербер.

Пуи впечатли на Уимбъдън, достигайки за първи път до четвъртфинал на турнир от Големия шлем в кариерата си, стана №21 в света и заслужи мястото си в националния отбор на Франция.

В началото на мача младият тенисист не даде никакви признаци на някакво изнервяне или напрежение. В третия гейм той спаси брейкбол след невероятен ас на втори сервис. Въпреки че не материализира двата сетбола, до които стигна в десетия гейм, той успя да поведе 1-0 след грешка от форхенд на Весели в тайбрека.

Бекхенд в мрежата на чеха подари брейк на Пуи в четвъртия гейм на втория сет, който пък му върна жеста за 3-3 след двойна грешка. Нов пробив за 5-4 и хладнокръвно взет сервис гейм пък дадоха преднина от 2-0 за френския тенисист.

През третата част двамата се стиснаха за вратовете и двубоят започна да бъде много оспорван. Пуи обаче уцели точния момент да удари съперника си. Той проби за 6-5 след невероятен форхенд по правата, а след като взе подаването си за 7-5 започна да скача във въздуха от радост.