Медведев е на първи четвъртфинал в Маями, Хуркач също

Miami Open, осминафинал

Даниил Медведев – Франсис Тиафо 6-4, 6-3

Два дни, след като оцеля, играейки с крампи срещу Алексей Попирин, Даниил Медведев вече е на първия си четвъртфинал на Miami Open след 6-4, 6-3 над направилия отличен турнир Франсис Тиафо.

Световният №24 реализира 24 уинъра и успя да надиграе съперника си в разиграванията от основната линия, което бе ключово за успеха, дошъл след 92 минути на корта.

За Медведев това е първо участие на турнир от Мастърс 1000 сериите като топ поставен. Той има три трофея на това ниво до момента.

„Беше труден мач. Много страхотни точки, спечелих някои от тях. Сервисът ми помогна доста днес, особено във втория сет“, коментира победителят, който вече има 17 победи и само 2 поражения през 2021-а.

За него това беше четвърта победа от също толкова мачове с Тиафо, а на четвъртфинал ще срещне Роберто Баутиста Агут, когато спаси мачбол и отстрани шампиона в турнира от 2018-а Джон Иснър. До момента руснакът е загубил и двата си мача с испанеца. „Не ме интересува статистиката от съперничеството, защото винаги е нов мач. Очаквам с нетърпение мача утре. Роберто е невероятен играч. Понякога като тренирам с него си мисля, че трябва да е по-напред в ранглистата, но си има причини да не е и утре ще опитам да ги използвам.“

Мачът с Тиафо предложи цели 29 разигравания с над 9 удара като двамата спореха за надмощието в тях. Американецът играеше агресивно, но често Медведев успяваше да се измъкне от наглед сложни ситуации и стигаше до късни пробиви и в двата сета.

На своя първи четвъртфинал в Маями е и Хуберт Хуркач, който след Денис Шаповалов отстрани и друг канадец в лицето на Милош Раонич след 4-6, 6-3, 7-6(4) в мач, в който реализира един от 11-те си възможности за пробив спрямо един от две за Раонич.

Хуркач ще играе в топ 8 срещу победителя от мача между Лоренцо Сонего и Стефанос Циципас.