Медведев надигра Тийм за по-малко от час

Coupe Rogers, четвъртфинал
Даниил Медведев – Доминик Тийм 6-3 6-1

Даниил Медведев тотално надигра Доминик Тийм на четвъртфиналите на Мастърса в Монреал и спря серията му от шест поредни победи. Руснакът надделя над втория поставен с 6-3 6-1 за само 55 минути на централния корт и записа първото си класиране във финалната четворка на Rogers Cup.

Световният №9 продължава да бъде един от най-постоянните тенисисти през настоящата кампания. Миналата седмица достигна финала във Вашингтон, който загуби от Ник Кирьос, а сега ще играе своя осми полуфинал за сезона, където ще спори с Карен Хачанов или Александър Зверев.

Освен това Медведев взе сладко отмъщение срещу австриеца за загубата на финала в Барселона този сезон и записа първи успех в три мача срещу него. Миналата седмица Тийм вдигна титлата на клея в Кицбюел, но смяната към твърда настилка се оказа неуспешна за финалиста от Ролан Гарос и той не успя да запише своя седми полуфинал за годината.

Thiem

Тийм започна колебливо и загуби още първото си подаване в мача, а оттам нататък Медведев натрупа увереност и не даде шансове на австриеца до края на първата част. Руснакът спечели 92% от точките на първи сервис – 12 от 13, докато началният удар на втория поставен не работеше така добре.

Четвъртият в света не успяваше да използва ефективно бекхенда си, като твърде често правеше подсечени удари, а това по никакъв начин не притесни световния №9. Медведев завършваше от бекхенд и форхенд, като на няколко пъти надигра опонента, когато той бе излязъл на мрежата. Така осъществи още един брейк и затвори сета с 6-3.

Серията на руснака продължи и след почивката, а Тийм сякаш бе напълно обезверен и не се движеше така добре, както го прави по принцип. Бе пробит на нула във втория гейм след двойна грешка, а солидната игра на Медведев и непрестанните грешки на съперника осигуриха аванс от 5-0 за шампиона от Sofia Open.

Световният №9 стигна до мачбол от посрещане в следващия гейм, но съперникът му се измъкна. Въпреки това руснакът се справи на свое подаване и спечели с 6-3 6-1.