Медведев: Не знам защо играчите са против новия формат на Купа „Дейвис“

Медведев: Не знам защо играчите са против новия формат на Купа "Дейвис"

Даниил Медведев заяви, че е готов да играе за Русия в турнира Купа „Дейвис“ и не разбира защо новият формат не се харесва на повечето състезатели. За пръв път в 119-годишната история на надпреварата тя няма да се проведе в класическия формат домакинство-гостуване, а под формата на финали, в които ще участват 18 тима. Те ще се проведат от 18 до 24 ноември на твърдите кортове в Caja Magica в Мадрид.

„Към този момент съм готов да играя, макар нищо никога да не се знае. Сезонът е дълъг. Харесвам новия формат, той е само две седмици – една за квалификации и една за финалите. Намирам за много по-добър факта, че няма петсетови мачове. Разбирам, че всеки гледа собствените си ползи, а за Русия има такива. Когато има и за другите страни, не знам защо не ги искат“, заяви световният №14.

Русия ще открие финалите на тазгодишната Купа „Дейвис“ с мач срещу шампионите от Хърватия. В група „B“ е още тимът на Испания.

За надпреварата директно се класираха миналогодишните участници от финалната четворка – шампионът Хърватия, финалистът Франция, САЩ и Испания. С „уайлд кард“ участват Великобритания и Аржентина, а останалите 12 тима преминаха през квалификациите. Всички те са разпределени в шест групи от по три отбора. Победителите в шестте групи и двата най-добри втори отбора ще се класират за 1/4-финалите.