Медведев започна защитата на титлата с успех срещу Жирон

Western & Southern Open, втори кръг

Даниил Медведев – Маркос Жирон 6-4, 6-4

Носителят на трофея на Western & Southern Open Даниил Медведев се класира за втория кръг на турнира след победа над 101-вия в света Маркос Жирон. Макар да показа известни колебания руснакът владееше инициативата през почти целия мач и съвсем заслужено стигна до успеха.

Откриващият гейм бе спечелен от Жирон, но Медведев веднага изравни. Американецът отново излезе напред, но световният номер 5 стигна до първия пробив в мача и поведе с 4-2, като това се оказа повратният момент в сета. След това играта вървеше гейм за гейм и Медведев успя да спечели сета с 6-4.

Вторият сет протече по аналогичен начин. Жирон поведе, но Медведев отново стигна до пробив и обърна резултата до 3-1 в своя полза. От този момент нататък руснакът успя да поддържа тази разлика и отново приключи сета при 6-4.

В хода на мача Медведев записа 8 аса срещу само 2 за Жирон. Освен това настоящият шампион на турнира спечели 92% от точките си от първи сервис, докато Жирон регистрира 70%.

В следващия кръг Медведев ще се изправи срещу Аляж Бедене, който преди минути надделя над Тейлър Фриц.

В друг мач от днешната програма Милош Раонич също намери място в следващата фаза след победа над Дан Еванс.