Мелцер върна времето назад и изхвърли Тийм, чака го мач с брат му

Generali Open, осминафинал

Юрген Мелцер – Доминик Тийм 6-3 7-5

Юрген Мелцер напомни за славните си години от близкото минало и изхвърли поставения под №1 в схемата на турнира Generali Open Доминик Тийм с 6-3 7-5.

Мелцер се намира под №421 в световната ранглиста в момента и имаше поредица от сериозни проблеми с контузии през последните сезони, но сега най-после изглежда напълно здрав, а организаторите на надпреварата в Китцбюел едва ли съжаляват за това, че му предоставиха wild card за директно участие в турнира.

Правещият отличен сезон Тийм започна силно мача и имаше три възможности за пробив при 1-1, но хитрите подсечени сервиси на ветерана му помогнаха да се измъкне.

Мачът вървеше спокойно до 4-3 за Мелцер, когато по-младият от двамата австрийци пресили няколко удара от основната линия и допусна пробив.

Тийм не можеше да настрои ретурите си и не успя да се пребори за връщане на брейка в следващия гейм, което означаваше победа за ветерана в първата част – 6-3.

Вторият сет вървеше гейм за гейм преди Мелцер да нанесе решителен удар при 5-5 и да пробие сервиса на опонента си. 35-годишният тенисист демонстрираше и прекрасна игра на мрежата, която му помогна да навакса изоставане от 0-30 във финалния гейм и с един марков уинър от бекхенд срещата приключи с триумф за световния №421.

Следващият му опонент е брат му Джералд, който победи Даниел Химено-Травер по-рано през днешния ден. Двамата са играли веднъж – в квалификациите на Уимбълдън през 2015, когато лесна победа постигна Юрген.

Филип Колшрайбер изненадващо загуби мача си срещу Карен Хачанов с 6-4 6-4. Руснакът ще срещне Душан Лайович на четвъртфинал.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.