Микаел Имер спечели битката на дебютантите в Милано

Next Gen ATP Finals, група В
Микаел Имер – Юго Умбер 4-3(2) 1-4 4-2 4-1

Микаел Имер дебютира на Next Gen ATP Finals с победа. 21-годишният швед надделя над друг тенисист, който за първи път игра в Милано – Юго Умбер. Световният №73 осъществи пълен обрат срещу 55-ия в ранглистата до 4-3(2) 1-4 4-2 4-1 и поведе в група „В“ на надпреварата.

Това е втора поредна загуба за французина, чиято последна изява в Тура бе на Мастърса в Париж. Там представителят на домакините загуби от Григор Димитров с 4-6 6-1 6-2.

Шведът загуби първите три гейма в мача и по всичко личеше, че французинът ще открие сметката си с бърз сет аванс. Световният №73 обаче имаше други планове – първият сервис на Умбер падна до 45% успеваемост и Имер се възползва, за да изравни с перфектно посрещане.

В последвалия тайбрек 21-годишният швед поведе с 5-1 и до края на дългия гейм остави само точка на съперника, за да вземе аванс в частите.

След паузата обаче Умбер се поправи и стигна до нов брейкбол в четвъртия гейм. Реализира го, след като изтласка съперника от корта и го принуди да сгреши, а след това взе сета на свое подаване и върна паритета след 4-1.

Humbert

Още в първия гейм на третия сет шведът отрази точка за пробив, за да може впоследствие да надделее над съперника с 4-2. А серията на Имер се удължи до пет поредни спечелени гейма – той поведе с 3-0 и се доближи на крачка от победата.

До края шведът не допусна никаква изненада и затвори мача с 4-1.

De Minaur

По-рано през деня: Миналогодишният финалист Алекс де Минор се завърна в турнира Next Gen ATP Finals с победа срещу Алехандро Давидович Фокина. В първи кръг от група „А“ световният №18 загуби сет, но показа класата си, за да надделее над 20-годишния испанец с 4-2 3-4(5) 4-1 4-1.

Водач в група „А“ след първите изиграни мачове е Миомир Кецманович. Сърбинът откри сметката си на Next Gen ATP Finals с успех 4-3(5) 4-3(5) 4-2 срещу Каспър Рууд.