Милош Раонич преодоля Бърнард Томич и отново е на финал в Бризбън

Милош Раонич се класира за финала на Brisbane International за втора поредна година, след като на полуфиналите се справи с надеждата на домакиините Бърнард Томич след два тайбрека – 7-6(5) 7-6(5).

Мачът продължи час и 48 минути, а двамата не се пробиха нито веднъж. В дългите геймове Раонич показа по-здрава психика и взимаше ранен аванс от два минипробива, което се оказа решаващо за изхода на двубоя.

В петия гейм на първия сет Томич изпусна преднина от 0-40 на ретур и общо 4 брейкбола, а малко по-късно и Раонич имаше две възможности за пробив, но не съумя да се възползва.

Канадецът завърши мача с 13 аса, а Томич наниза 10 директни точки от начален удар.

„Беше страхотен и същевременно доста труден мач днес срещу Бърни. Играе много добре и знам, че ще стигне напред през тази година. Доволен съм от начина, по който започва сезонът за мен“, заяви победителят след двубоя.

Раонич очаква на финала победителя от срещата между Роджър Федерер, срещу когото загуби миналогодишния мач за титлата, и Доминик Тийм.