Милош Раонич е на 1/8-финал, Алекс де Минор е четвъртфиналист в Антверпен

European Open (Антверпен), първи кръг
Милош Раонч – Аляж Бедене 6-3 7-6(4)
Алекс де Минор – Фелисиано Лопес 6-4 6-2

Световният №19 Милош Раонич се класира за 1/8-финалите на турнира от веригата ATP 250 в Антверпен след победа в два сета над Аляж Бедене. Мачът започна чудесно за канадеца, който започна срещата с гейм на нула, след което реализира пробив и натрупа комфортна преднина от 3-0. В четвъртия гейм Бедене навакса пасив от 15-40 и намали изоставането си, но след това Раонич отново възстанови разликата от три гейма, повеждайки с 4-1.

До края на сета зрителите станаха свидетели на нещо, което не се вижда често – четири поредни гейма на нула, като по два от тях отидоха на сметката на всеки от опонентите и така Раонич спечели първия сет, надделявайки с 6-3.

Бедене пое инициативата във втория сет, като словенецът успя на цели шест пъти да поведе в геймовете, но Раонич всеки път успяваше да отговори на предизвикателството на своя опонент и неизменно изравняваше. Така се стигна до резултат 6-6 и тайбрек.

В него Бедене реализира ранен пробив и поведе с 3-1, но веднага след това Раонич върна жеста и осъществи пълен обрат, правейки резултата 4-3 в своя полза. Бедене възстанови равенството, но канадецът отново направи серия от три поредни точки и така оформи крайното 7-4 в тайбрека, като по този начин световният №19 узакони успеха си  мача.

В следващата фаза Раонич ще се изправи срещу Камерън Нори, а при евентуален успех на 1/4-финалите канадецът ще срещне Григор Димитров.

Междувременно Алекс де Минор надигра с 6-4 6-2 Фелисиано Лопес и вече е на четвъртфинал срещу Давид Гофен или Маркос Джирон.