Миналогодишният финалист Лопес потегли уверено в Лос Кабос

Abierto Mexicano de Tenis MIFEL, II кръг
Фелисиано Лопес – Матю Ебдън 6-4 6-4
Тейлър Фриц – Алберт Рамос 7-6(5) 6-4

Миналогодишният шампион на Abierto Mexicano de Tenis MIFEL, Иво Карлович, вече е аут от турнира, но финалистът Фелисиано Лопес продължава пътя си. Испанецът се класира за четвъртфиналите след 6-4 6-4 над Матю Ебдън за 84 минути.

Лопес потегли с два пробива и аванс от 3-0, след което позволи на съперника му да намали до 3-2. При 4-3 гейма, световният №28 се върна от 0-40, за да съхрани аванса си и успя да затвори частта с 6-4. „Потеглих много силно, след което нивото ми спадна леко – коментира Фелисиано. – Важното е, че намерих начин да спася няколко точки за пробив и да съхраня аванса си. Справих се добре като за първи мач и се надявам утре да успея да спечеля отново.“

Лопес проби за 3-2 след почивката и отново се върна от 0-40, за да направи резултата 4-2, а до края на мача нямаше повече проблеми. На четвъртфиналите го очаква Дамир Джумхур.

До тази фаза обаче не достигна поставеният под №3 в схемата Алберт Рамос, който загуби с 6-7(5) 4-6 от Тейлър Фриц. Американецът постоянно догонваше в първия сет, като първо навакса пробив аванс в последния възможен момент, а после и обърна тайбрека от 2-4 то 7-5 точки.

След почивката сервиращите доминираха, а Фриц се възползва от единствения си брейкбол, за да пробие за 5-4, след което приключи мача на свой начален удар. Американецът продължава напред срещу Танаси Кокинакис.