Миша Зверев издържа едва 58 минути срещу Тийм в 37-градусовата пещ в Индиън Уелс

BNP Paribas Open, III кръг
Доминик Тийм – Миша Зверев 6-1 6-4

Доминик Тийм не направи впечатляващ мач, но пък взе експресна победа с 6-1 6-4 за 58 минути над Миша Зверев в трети кръг на BNP Paribas Open. И двамата тенисисти видимо се мъчеха под 37-градусовата жега в Индиън Уелс, а играта на германеца сякаш бе по-сериозно повлияна.

Тийм проби още първото подаване на съперника, а скоро дублира аванса си за 5-1 и затвори откриващия сет с 6-1 за едва 22 минути. Германецът успя да стабилизира сервиса си след почивката и стоеше сравнително равностойно на корта до 3-3. Тийм обаче удари с брейк в седмия гейм, а при 5-3 опита да затвори мача с втори пробив.

Зверев обаче се върна от 0-40 и спаси общо пет брейкбола, за да си даде поне още един шанс да се бори за обрата. Световния №9 нямаше никакво намерение да му го дава и затвори двубоя с гейм на нула за 6-1 6-4. Австриецът продължава напред срещу Гаел Монфис или Джон Иснър.