Монфис даде само два гейма на Колшрайбер и ще играе с Тийм в Индиън Уелс

BNP Paribas Open, осминафинал
Гаел Монфис – Филип Колшрайбер 6-0 6-2

Гаел Монфис не спря да впечатлява с моментната си форма и се класира на втори четвъртфинал в Индиън Уелс и първи след 2016 г. Световният номер 19 изигра страхотен двубой срещу Филип Колшрайбер и го елиминира след 6-0 6-2 за само 57 минути на корта. В играта на германеца липсваха елементите от успеха му срещу Новак Джокович в предишната фаза и той нямаше шанс за победа.

В битка за място във финалната четворка французинът ще срещне седмия в схемата Доминик Тийм.

Това бе шеста поредна победа за 19-ия в света над този опонент, като общият баланс вече е 14-2 в полза на французина. С шестия си пореден успех над Колшрайбер, френският тенисист лиши съперника от втори четвъртфинал на BNP Paribas Open. Миналата година немецът игра във финалната осмица, но отстъпи пред Хуан Мартин дел Потро, а сега нямаше отговор на движението на опонента си и невероятните му уинъри.

Монфис взе трудно първото си подаване, но и Колшрайбер не бе навлязъл в мача и допусна две грешки в откриващия си сервис гейм. След това французинът изнесе истинско шоу, реализирайки минаващ удар от бекхенд и уинър от форхенд, за да пробие на нула. След още няколко уинъра и с помощта на ас, Монфис се оказа напред с 3-0 рано в срещата.

Беше ред на 19-ият в света да покаже и невероятния си преход от защита в атака. Бързите крака на французина стигнаха до къса топка, а после му помогнаха за минаващ удар от бекхенд, който се озова на линията. Така Монфис получи нови два поредни брейкбола и изкара от арсенала си форхенда по правата, за да накара германеца да отпише първия сет.

Световният номер 39 дори не записа гейм в тази част, тъй като допусна няколко грешки в подаването си при 0-5. В крайна сметка Монфис затвори сета за едва 21 минути, след като реализира 9 уинъра срещу само три непредизвикани грешки, а съперникът му се отчете с пет завършващи удара и осем неточности.

Форхенд уинър по правата и две грешки на Колшрайбер донесоха брейкбол на Монфис във втория гейм след подновяването на играта. Германецът обаче вкара сервиса си в действие и най-сетне спечели гейм, прекъсвайки серията от седем поредни за французина.

Пореден минаващ удар и топка на линията дадоха аванс от 40-0 на Монфис при 2-1. Колшрайбер отрази трите поредни точки за пробив, както и още една, за да изравни. Не успя обаче да се измъкне в следващото си подаване, когато остана безмълвен, след като съперникът му стигна до почти невъзможна къса топка, а след това завърши разиграване с бекхенд по диагонала за 4-2.

Колшрайбер даде два поредни мачбола на съперника в следващия си сервис гейм и макар да спаси първия, се пропука при следващата ситуация и загуби с 0-6 2-6.