Монфис – Гаске и Цонга – Симон на четвъртфиналите в Марсилия

Open 13 Marseille, четвъртфинали
Джо-Вилфрид Цонга – Иля Марченко 6-3 6-3
Гаел Монфис – Сергей Стаховски 6-1 6-4

Два изцяло френски четвъртфинала се заформиха на Open 13 Marseille. Джо-Вилфрид Цонга не отпусна сет на Иля Марченко (6-3 6-3) и ще се изправи срещу Жил Симон, докато Гаел Монфис отстрани с 6-1 6-4 Сергей Стакховски и следващият му съперник ще е Ришар Гаске. Цонга води убедително с 8-3 в преките двубои, докато между Монфис и Гаске статистиката е малко по-балансирана – 7-5 в полза на Гаел.

Колкото до днешните мачове, Джо-Вилфрид продължи да следва възходящата си траектория от титлата в Ротердам и се справи без особени затруднения с Марченко. Украинецът се съпротивляваше по-успешно в началните геймове и при 2-2 пропусна цели четири брейкбола, но след това веднага бе пробит и предаде откриващия сет с 3-6. Цонга бе по-категоричен след почивката, когато стигна до ранен брейк за 2-1 гейма и затвори двубоя с още един за 6-3.

Монфис пък приключи своя двубой само за 58 минути. Гаел показа 100-процентова успеваемност при трите си шанса за пробив в първия сет и го затвори експресно с 6-1й1. Втората част също вървеше в бързо темпо, но без брейкове до 5-4 в полза на французина, когато той стигна до мачбол и не пропусна да подсигури мястото си на четвъртфиналите.