Монфис се позабавлява с Алмагро и записа трета чиста победа на US Open

US Open, III кръг
Гаел Монфис – Николас Алмагро 6-4 6-2 6-4

Гаел Монфис мина като на шега през Николас Алмагро с 6-4 6-2 6-4 и вече е осминафиналист на US Open. Французинът играеше без капчица напрежение и по традиция достави няколко шоу удара на зрителите по време на 17-ата си победа в последните 20 мача.

Монфис е може би в най-силната форма на твърди кортове в кариерата си, а Алмагро определено не е тенисистът, който може да го спре на тази настилка. Гаел се изстреля в резултата с преднина от два пробива за 4-1 в началните минути и макар да допусна рибрейк за 4-2, до края сервираше стабилно и прати сета на сметката си с осем безответни точки на начален удар за 6-4.

Монфис продължи да доминира тотално и след почивката, когато веднага проби на нула и затвърди за 2-0. Алмагро изглеждаше напълно безпомощен да натисне съперника на негов начален удар и вместо това допусна още един пробив, с който предаде втората част с 2-6. Французинът се добра до нови два брейкбола при 1-1 гейма в третия сет и бившият №10 в света се срина с двойна грешка.

Алмагро някак се добра до рибрейк, само че веднага загуби отново сервиса си за 2-3. Монфис очевидно бе загубил концентрацията си, защото допусна резултът да стане 3-3, но пък наказа лошо изпълнена къса топка на испанеца и излезе напред с 4-3, като този път удържа подаването си за 5-3. При 5-4 и 30-30, французинът подари на феновете брилянтно изпълнено стоп воле, след което реализира мачбола с мощен сервис. Монфис продължава напред срещу Маркос Багдатис.