Монфис ще спори с Надал за място на финала в Монреал

Coupe Rogers, четвъртфинал
Гаел Монфис – Роберто Баутиста Агут 6-4 3-6 7-6(2)

Гаел Монфис се класира за полуфиналите на Мастърса в Монреал, след като надигра Роберто Баутиста Агут в равностоен сблъсък. Французинът и испанецът трябваше да играят четвъртфиналния си мач преди 18 часа, но дъждът в канадския град не позволи срещата да бъде проведена. След като излязоха на корта, 16-ият в схемата надделя с 6-4 3-6 7-6(2).

Така Монфис трябва да играе срещу Рафаел Надал в битка за място на финала в същия ден, като битката започва след 03:00 ч. българско време.

Френският тенисист намали изоставането си в преките сблъсъци срещу Баутиста Агут на 2-3 и взе реванш за загубата си от него на осминафиналите в Канада преди две години. Гаел ще играе четвърти полуфинал този сезон, както и втори на Rogers Cup.

Французинът започна убедително двубоя и реализира два бързи пробива, с които поведе с 3-0. Веднага след това обаче опонентът му върна един от брейковете, а Монфис отрази четири точки за пробив в шестия гейм. 16-ият в схемата се справи и при 4-3, като спаси брейкбол, а впоследствие затвори частта с 6-4 след гейм на нула.

След почивката 13-ият в света подобри неимоверно началния си удар и в първите си три подавания даде само точка на Монфис. Междувременно проби в четвъртия гейм и взе психологическо предимство във втората част.

При 4-2 обаче Баутиста Агут изостана с 0-40 след грешка от форхенд, но спаси общо пет брейкбола и остана на гейм от успех във втория сет. Справи се отлично и върна паритета след 6-3.

Играта в третия сет беше повече от равностойна и не се стигна до пробиви, а в тайбрека френският тенисист поведе с 5-0 и затвори мача след 7-2 точки в дългия гейм.