Мюлер отстрани емоционалния Южни от Sofia Open, Клижан също достигна 1/4-финал

Sofia Open, втори кръг

Жил Мюлер – Михаил Южни 6-3 7-5

Жил Мюлер изхвърли от основната схема на Sofia Open Михаил Южни след 6-3 7-5 в откриващия мач от програмата за четвъртък на централния корт. В поредния емоционален мач с участието на Полковника, съперникът му показа по-здрави нерви и се поздрави с крайния успех.

Световният №29 започна обичайно силно и взе експресен сервис гейм на нула, бомбардирайки от начален удар Полковника. В третия гейм обаче нямаше и помен от силното му начало и изостана 0-40 на свои сервис, след което съперникът му се възползва от втория брейкбол и взе предимство от рано, след като затвърди за 3-1.

След нов тежък гейм, в който 193-сантиметровият играч подава, той намери ритъма си и направи шестия гейм маратноски. В него пропиля точка за пробив, но на втората такава върна брейка, а до края на сета не погледна назад – 3-3.

Мюлер поведе 4-3, а в осмия гейм безпроблемно проби отново. Накрая сервираше за сета и подпечата обрата, затваряйки частта на 15 – 6-3.

Устремът на Жил продължи в началото на втората част, когато той реализира втората си точка за пробив в първия гейм, за после лесно затвърди за 2-0.

Южни обаче не се примири, започна да влиза по-дълбоко в корта и намери правилната формула да преодолее добре посрещащият в този мач съперник. С четвъртия гейм руснакът върна брейка, а с него и интригата в срещата – 2-2.

В десетия гейм при 40-40 форхенд на Мюлер закачи мрежата и направи топката трудна за Полковника, който излезе на мрежата, но бе матиран и трябваше да спасява брейкбол. След дълго разиграване световният №89 пласира бекхенд в аут и бе пробит, после в яда си опит да счупи ракетата си с крак, а след като не успя, я удари в земята – 5-6.

Мюлер рутинно взе последния гейм и е 1/4-финалист в турнира, където ще срещне шампиона Роберто Баутиста Агут.

Същевременно Мартин Клижан победи Даниел Брандс на корт №1 със 7-6(3) 6-2.

Брандс бе на път да направи изненадата на кръга, след като спечели подаването на Клижан в третия гейм за 2:1, но словакът върна пробива в осмия за 4-4.

В крайна сметка той спечели първия сет с тайбрек, а във втория двамата започнаха с по един разменен сервис гейм. Клижан обаче проби за 2-1, а Брандс спечели само още един гейм до края на сета, който свърши експресно за 32 минути.