На 35 години Надал прави най-силното си начало на сезон

Abierto Mexicano Telcel, втори кръг
Рафаел Надал – Стефан Козлов 6-0 6-3

Стефан Козлов успя да вземе само три гейма на Рафаел Надал във втория кръг на турнира в Акапулко. Рафа се наложи с 6-0 6-3 и вече е на четвъртфинал на ATP 500 надпреварата.

Матадора диктуваше разиграванията от форхенд, като записа цели 23 уинъра от тази страна, но не изигра най-чистия си мач и бе пробит при 4-2 във втория сет. Испанецът допусна 18 непредизвикани грешки в срещата.

С този успех той прави баланса си за годината 12-0, което е най-силното начало на сезон в кариерата му.

В следващия кръг Рафа ще играе срещу Томи Пол, който елиминира Душан Лайович в почти тричасов сблъсък.

Американецът спаси брейкбол при 5-5 в третия сет, за да пробие още в следващия гейм за крайното 7-6(6) 2-6 7-5.

В същата половина на схемта напред продължава и Даниил Медведев, който записа също толкова убедителна победа над Пабло Андухар. Руснакът се нуждаеше от съвсем малко повече от час, за да се класира за четвъртфиналите с 6-1 6-2.

Световният №2 не загуби нито едно свое подаване и спечели 73% от точките на втори сервис на съперника, което направи задачата за Андухар непосилна.

Негов следващ съперник е Йошихито Нишиока, който изненада седмия в схемата Тейлър Фриц с 3-6 6-4 6-2. Фриц имаше две възможности да си осигури правото да сервира за мача при 4-4 във втората част, но ги пропиля и изпусна инициативата.

Стефанос Циципас също не срещна никакви трудности срещу своя съперник и отстрани световния №209 Джефри Уолф с 6-1 6-0 за само 49 минути игра.

Предстои му сблъсък с Маркос Гирон. Последният четвъртфинал ще бъде между Камерън Нори и Петер Гойовчик.