Надал без проблеми в първия си мач на трева, Зверев също с победа

Уимбълдън, първи кръг
Рафаел Надал – Дуди Села 6-3 6-3 6-2

Рафаел Надал и Дуди Села дебютираха на трева в първия кръг на Уимбълдън. Световният номер 1 излезе победител от срещата, при това в последователни сетове (6-3 6-3 6-2), и продължава напред.

Следващият му съперник ще бъде Михаил Кукушкин.

Матадора се нуждаеше от време да навлезе в двубоя. В първите геймове съперникът му стоеше по-добре на корта и дори успя да го затрудни на два пъти.

Това обаче се промени след 3-3, когато Надал вдигна оборотите, а Села загуби концентрация и започна да допуска повече грешки – видяхме три поредни гейма на 0, което доведе до 6-3.

Втората част започна в същия ритъм – Рафа удължи серията си от поредни точки на 16, постигайки пробив още в откриващия гейм. В следващия обаче я прекъсна с двойна грешка и опонентът му се посъживи, стигайки дори до дюс с прекрасен минаващ удар от бекхенд.

Концентрацията на израелеца отново се влоши в петия гейм, като поредица от грешки доведоха до 15-40, но вторият в схемата не се възползва и се стигна до дюс. Лошо воле на сервиращия го постави отново в неизгодна позиция, но в следващото разиграване изпълни нов брилянтен бекхенд по диагонала и в крайна сметка се измъкна – 3-2.

127-ият в сета не успя да застраши повече подаванията на опонента си в сета и го загуби след още един брейк в края –  6-3 6-3 6-2.

В началото на третата част Матадора също си позволи спад в представянето. Удар в аут даде брейкбол на Села, а двойна грешка направи резултата 0-1. Въпреки това развитие бекхендът с една ръка на Дуди често го подвеждаше и още в следващия гейм Надал получи два шанса за рибрейк. При втория Села пресили удар от форхенд и равенството бе факт.Испанецът затвърди на 0, след което отново натисна съперника си и поведе с 3-1.

В петия гейм на третия сет видяхме може би най-доброто лице на Дуди Села в мача. Великолепна размяна на мрежата му донесе две възможности за пробив, но бъзо допусна две грешки, които ги заличиха. Стигна до нов шанс след рядко срещана грешка на мрежата на водача в ранглистата, но и този път не се стигна до пробив – 4-1.

Надал имаше шанс да запише нов брейк в следващия гейм, но не го реализира, което само отложи края на двубоя –

По-рано днес Александър Зверев записа експресна победа над Джеймс Дъкуърт. Четвъртият поставен преодоля 748-ия в света за час и половина – 7-5 6-2 6-0. В следващия кръг ще играе с Тейлър Фриц, който преодоля Лоренцо Сонего с 3-6 6-3 6-2 6-2.

Други резултати: Брадли Клан – Юичи Сугита 2-6 7-6(6) 6-2 6-2, Стефан Робер – Алберт Рамос-Виньолас 7-6(5) 6-2 6-1, Симоне Болели – Пабло Куевас 7-6(5) 7-6(6) 6-1, Диего Шварцман – Мирза Башич 6-3 6-2 6-1, Ник Кирьос – Денис Истомин 7-6(3) 7-6(4) 6-7(5) 6-3, Кайл Едмънд – Алекс Болт 6-2 6-3 7-5, Иржи Весели – Флориан Майер 7-6(3) 6-4 4-6 6-1, Кей Нишикори – Кристиън Харисън 6-2 4-6 7-6(3) 6-2, Ърнест Гулбис – Джей Кларк 4-6 6-3 7-6(3) 3-6 6-4.