Надал измъкна победата срещу Федерер в Ню Делхи

Рафаел Надал и Роджър Федерер пренесоха великото си съперничество в Ню Делхи, където испанецът триумфра с 6-5(4) в мач от Международната тенис лига (IPTL). По този начин Матадора осигури победа и в петия мач за Micromax Indian Aces в двубоя срещу Obi UAE Royals, а крайният резултат е 30-19 гейма. Aces бяха недостижими и преди мегасблъсъка с 4 успеха и преднина от 24-14.

Надал и Рохан Бопана измъкнаха победа над Федерер и Марин Чилич с 6-4 гейма само няколко минути по-рано, така че Рафа потегли на много висока скорост и на сингъл срещу Маестрото. Испанецът проби още в първия гейм и поведе с 2-0, само че швейцарецът доминираше следващото подаване на съперника и с прекрасно подготвено излизане на мрежата направи 2-2.

Двубоят вървеше в наистина убийствено темпо, а ударите на Надал все по-често намираха линиите и прекрасен бекхенд уинър, той стигна до брейкбол за 3-2. Федерер сам го реализира с лека грешка от основната линия и отново трябваше да догонва в резултата.

При 2-4 швейцарецът поведе с 40-30, но Надал поиска „power point“, което означаваше, че ако спечели следващата точка, ще пробие. Федерер хладнокръвно сервира по правата и намали за 3-4, а в следващия гейма копира стратегията на Рафа. Роджър успя да се задържи в разиграването, но скоро заби форхенда си в мрежата и резултатът стана 3-5.

Надал видимо се забавляваше на корта и ударите му прелитаха над мрежата с гръмотевична скорост, а Маестрото му подари 2 мачбола с двойна грешка за 15-40. Федерер обаче не се огъна под напрежението и стигна до 4-5, а в следващите минути изригна с три изумителни форхенда за 15-40. Надал спаси първия шанс, но при втория изкара удара си в аут и по правилата на турнира следваше тайбрек.

Рафа се изстреля с преднина от 4-0 точки, превърна я в 5-1, само че Федерер успя да намали до 5-4. Надал обаче се възползва перфектно от сервиса си и приключи двубоя със 7-4 точки и краен резултат от 6-5 гейма. Това означаваше и категорична победа от 30-19 за Micromax Indian Aces.

В предишните двубои Бопана и Саня Мирза се справиха с 6-4 с Даниел Нестор и Кристина Младенович. Нататък, Агнешка Радванска сгази с 6-1 Младенович, а после Фабрис Санторо измъкна третата победа за Aces с 6-5  над Горан Иванишевич.