Световният №1 и действащ шампион на Уимбълдън Анди Мъри закрива програмата на Централния корт в петък, където в сблъсък за място на 1/8-финалите излиза срещу непредсказуемия Фабио Фонини.
Преди това зрителите ще могат да наблюдават Рафаел Надал, който играе със ставащия все по-добър Карен Хачанов, както и Виктория Азаренка, която има шанса да стане втората майка, спечелила Уимбълдън в последните 100 години.
Централен корт (започват в 15 ч.):
1. Виктория Азаренка – Хедър Уотсън
2. Рафаел Надал – Карен Хачанов
3. Анди Мъри – Фабио Фонини
Корт №1 (започват в 15 ч.):
1. Марин Чилич – Стив Джонсън
2. Джоана Конта – Мария Сакъри
3. Винъс Уилямс – Наоми Осака
Корт №2 (започват в 15 ч.):
1. Жил Мюлер – Аляж Бедене
2. Симона Халеп – Шуай Пън
3. Йелена Остапенко – Камила Джорджи
4. Джо-Вилфрид Цонга – Сам Куери
Корт №3 (започват в 13,30 ч.):
1. Кей Нишикори – Роберто Баутиста Агут
2. Елина Свитолина – Карина Витхьофт
3. Чан/Хингис – Кудерметова/Джаламидзе
Корт №12 (започват в 13:30 ч.):
1. Макарова/Веснина – Додан/Мария
2. Доминика Цибулкова – Ана Конюх
3. Барти/Делакуа – Дой/Чанг
4. Кевин Андерсън – Рубен Бемелманс
Корт №18 (започват в 13:30 ч.):
1. Каролин Гарися – Мадисън Бренгъл
2. Клепач/Санчес – Бартел/Контавейт (не преди 15:00 ч.)
3. Беноа Пер – Йежи Янович
4. Джак Сок – Себастиан Офнер
Корт №6 (започват в 13:30 ч.):
1. Грьонефилд/Пешке – Чан/Стивънс
2. Класен/Рам – Раджа/Шаран
3. Сок/Кийс – Дуран/Росолска
4. Смит/Стивънс – Демолинер/Санчес
Корт №8 (започват в 13:30 ч.):
1. Чан/Никулеску – Сейлу/Вонгтенчай
2. Кабал/Фара – Кастийо/Василевски
3. Зимонич/Азаренка – Континен/Уотсън
4. Мъри Соареш/ – Грот/Линдстед
Корт №11 (започват в 13:30 ч.):
1. Монро/Ситак – Рийд/Смит
2. Молтени/Кнол – Петцшнер/Флипкенс
3. Монро/Мухамед – Ситак/Савчук
4. Пея/Витхьофт – Елгин/Радионова
Корт №14 (започват в 13:30 ч.):
1. Бенето/Поспишил – Додиг/Гранойерс
2. Кузнецова/Младенович – Сандърс/Адамшак
3. Шамасдин/Санчес – Турсунов/Гаврилова
Корт №16 (започват в 13:30 ч.):
1. Кокинакис/Томпсън – Даниел/Демолинер
2. Липски/Кудрявцева – Пийрс/Лизицки
3. Павич/Киченок – Даниел/Юрак
4. Гонсалес/Сантоня – Раджа/Хозуми
Корт №17 (започват в 13:30 ч.):
1. Нис/Санчич – Мартин/Нестор
2. Скупски/Скупски – Бопана/Роже-Васлен
3. Паеш/Ху – Мартин/Олару
4. Шаран/Ян – Скупски/Ре
Предстоят да бъдат насрочени:
Инглот/Робсън – Бегемен/Меличар
Скупски/Смит – Салсбъри/Дън
4. Дария Касаткина – Анет Контавейт
TennisKafe.com