Надал отстрани Рамос-Виньолас без да блести. Предстои мач с Кирьос

The Western & Southern Open, 1/8-финал
Рафаел Надал – Алберт Рамос-Виньолас 7-6(1) 6-2

Топ поставеният на Мастърса в Синсинати Рафаел Надал изигра отложения си двубой от четвъртък с Алберт Рамос-Виньолас и се наложи със 7-6(1) 6-2 Матадора ще бъде отново на корта, за да изиграе 1/4-финала си с Ник Кирьос, като началният час е не преди 04:00 българско време в събота.

И двамата стартираха мача солидно, а световният №24 впечатли с ефективността на началния си удар – 2-2. Сънародникът на Матадора караше 15-кратния шампион от Големия шлем да полага максимални усилия, което бе добра новина за зрителите, защото Рафа се отчета с няколко впечатляващи отигравания в по-напрегнатите моменти.

При дюс в десетия гейм Рафа изхвърли от корта опонента си с дълбок форхенд и Рамос-Виньолас сбърка, което го изправи пред сетбол. С отличен начален удар и форхенд уинър по диагонала 24-ият в света отрази топката за пробив, после взе следващите две точки и изравни – 5-5.

Стигна се до тайбрек, в който Надал не остави шанс на опонента си – 7-6(1).

След подновяването на играта Рафа имаше сериозни проблеми, а намеренията му преждевременно да убие интригата изглеждаха трудноосъществими. Надал все пак извади труден втори гейм за 1-1, а в четвъртия навакса пасив от 0-40.

Пропуснатите възможности оказаха негативен ефект върху представянето на Виньолас, който в петия гейм предаде подаването си – 2-3. Рафаел затвърди за 4-2 и вече имаше контрол над мача.

При 15-30 в седмия гейм Виньолас изкара форхенд в аут и се изправи пред два брейкбола. В следващата точка бекхендът му отново го предаде и съперникът му щеше да сервира за победата – 2-5. Надал нямаше проблеми да затвори мача и се класира на 1/4-финал.