Надал се изстреля във втората седмица на Уимбълдън без загубен сет

Уимбълдън, III кръг
Рафаел Надал – Карен Хачанов 6-1 6-4 7-6(3)

Ако някой е имал каквито и да било съмнения, че Рафаел Надал е сред фаворитите на Уимбълдън, може да ги зачеркне след днешния ден. Матадора буквално сгази съпротивата Карен Хачанов с 6-1 6-4 7-6(3) и си подсигури мястото във втората седмица на турнира.

Надал изигра най-впечатляващия си мач на тазгодишния Уимбълдън и тотално неутрализира иначе впечатляващата мощ в сервиса и ударите от основната линия на 21-годишния Хачанов. Рафа потегли взривно в мача с аванс от 4-0 и затвори откриващия сет с 6-1 за едва 22 минути.

Рафа правеше каквото си иска от форхенд, нагласяваше се безупречно с краката, така че съперникът му да не може да предвиди навреме посоката на удара, а крайният резултат в повечето случаи бе уинър. Хачанов успя да спаси три брейкбола в първото си подаване след почивката, но капитулира при второто. И макар руснакът да бе представителят на „следващото поколение“ измежду двамата, Рафа изглеждаше като тенисистът, който е по-жаден за всяка следваща разиграна точка на Централния корт. Испанецът сервираше категорично след ранния пробив и макар Хачанов да вдигна нивото на представянето си, това му стигна само за почетно 4-6.

Младокът удържа атаките на съперника в началото на третата част, а машината Надал забуксува за кратко и дори руснакът имаше три възможности за пробив при 4-3 гейма. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Хачанов допусна три непредизвикани грешки, а Надал пласира невероятен къс диагонал от бекхенд и се озова с аванс от 5-2 точки в резултата. Последва форхенд минаващ удар на сметката на Рафа за 6-3 и мачът приключи със 7-3 т. след сбъркан ретур на Хачанов. Надал продължава напред без загубен сет и в четвърти кръг ще се изправи срещу Жил Мюлер.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.