Надал се затрудни с Нишиока, но си осигури 1/2-финал с Чилич в Акапулко

Abierto Mexicano TELCEL, четвъртфинал
Рафаел Надал – Йошихито Нишиока 7-6(2) 6-3

Рафаел Надал имаше по-труден мач от очакваното срещу световния №86 Йошихито Нишиока, но въпреки нестабилността от сервис и немалкия брой непредизвикани грешки, все пак достигна до полуфиналите на Abierto Mexicano TELCEL със 7-6(2) 6-3.

Надал търсеше стабилността в сервиса си през целия първи сет, а Нишиока му създаваше огромни проблеми в размените от основната линия в началните минути и дори успя да пробие за 2-1 гейма. Рафа правеше доста непредизвикани грешки в тези минути, но при 3-4 успя да се закрепи в подаването на съперника и грабна първия си шанс за рибрейк.

До края на сета двамата нямаха проблеми да печелят геймовете си и съвсем логично се стигна до тайбрек. Надал взе първата точка на свой сервис, а при втората изигра лоб, който не би трябвало да затрудни Нишиока, само че японецът допусна непредизвикана грешка, а след това я гарнира и с двойна за 0-3 т. Това сякаш предреши тайбрека и Надал го затвори безпроблемно със 7-2 точки.

Нишиока обаче не се обезсърчи от загубения сет, а напротив – продължи да се движи прекрасно по корта и да създава проблеми за именития си съперник от основната линия и дори отново направи ранен пробив за 2-0 точки. Но в следващите минути сценарият от тайбрека отново го застигна и японецът сбърка при опразнен корт първата точка на свой сервис, после направи и двойка грешка, а скоро резултатът стана 15-40. Последва дълга размяна от основната линия, която Надал приключи с гръмотевичен бекхенд уинър.

Рафа продължи обрата с още един пробив и скоро вече водеше с 4-2 гейма. От този момент, Матадора вече пое напълно инициативата и завърши мача с още един брейк за 6-3.

Надал ще се изправи на полуфинала срещу Марин Чилич, който се класира напред след отказване на Стийв Джонсън заради контузия в глезена. Рафа води с 3-1 в преките двубои, а последният от тях бе през 2015-а в Базел, където испанецът спечели с 4-6 6-3 6-3.

Без тенис Акапулко е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и следи турнира от ATP серията на bet365.com.