Надал се завърна на Уимбълдън с бляскава игра и победа №850

Уимбълдън, I кръг
Рафаел Надал – Джон Милмън 6-1 6-3 6-2

Ако някой е имал колебания относно формата на Рафаел Надал на трева, може да ги изтрие от ума си моментално. Матадора показа, че не отстъпил и крачка назад от играта, която му осигури 24 победи в 25 мача на клей по-рано през сезона, и сгази Джон Милмън с 6-1 6-3 6-2 в първия си мач от тазгодишния Уимбълдън.

Надал избра да не играе нито един официален турнир на трева преди двубоите на „свещената трева“, а вместо това се готви предимно в Майорка, което на базата на днешното му представяне, изглежда като прекрасно решение. Вярно е, че Милмън не е сред най-силно сервиращите тенисисти в тура, но и Рафа се справи блестящо на ретур днес, притискайки съперника си още с първия или втория удар в почти всяко едно разиграване.

Резултатът от днешния мач ще остане просто за статистиката, защото по-важното е увереността и класата, с която Надал спечели своята победа №850 в ATP тура. Рафа изигра първия си двубой на Уимбълдън от 2 години насам и бързо показа, че няма намерение да се задържа дълго време на корта. След час и 12 минути, Матадора вече водеше с 6-1 6-3. Още 20 минути по-късно, той вече имаше аванс от 4-0 гейма и в третия сет.

Надал разкри преди двубоя, че е работил доста върху слайс бекхенда си, което си пролича отчетливо и в самия мач.

Милмън имаше своя проблясък в третия сет, когато върна единия от пробивите и намали до 2-4, но Рафа веднага направи рибрейк и приключи спора с 6-2. Надал продължава във втори кръг срещу друг левичар – Доналд Йънг, който продължи напред след отказване на Денис Истомин при резултата 5-7 6-4 6-4 4-2 в полза на американеца.

Още резултати: Кевин Андерсън – Фернандо Вердаско 2-6 7-6(5) 7-6(8) 6-3, Роберто Баутиста Агут – Андреас Хайдер-Маурер 6-3 6-1 6-2, Петер Гойовчик – Мариуш Копил 7-6(5), 2-6, 6-3 6-1, Андреас Сепи – Норберт Гомбош 6-2 3-6 6-2 6-1, Флориан Майер – Виктор Троицки 6-1 и отказване на Троицки.