Надал сгази Кирьос за 70 минути в Мадрид

Mutua Madrid Open, осминафинал
Рафаел Надал – Ник Кирьос 6-3 6-1

Рафаел Надал продължава да ни доказва, че ще е тотален властелин по време на клей сезона и разби Ник Кирьос с 6-3 6-1. На Мастърса в Монте Карло, испанецът предаде тенис урок на друг тенисист от „следващата генерация“ – Александър Зверев, а днес тотално обезличи и намиращия се в прекрасна форма Кирьос.

Надал не позволи сервисът на австралиеца да се превърне във фактор в днешния мач и го проби два пъти в първия сет, а при 5-2 дори изпусна още два брейкбола, но пък безпроблемно затвори сета на свой сервис с 6-3.

Рафа нанесе решаващ удар още в първия гейм след почивката, когато проби отново, а спрямо баланса на силите в този момент, не се виждаше как Кирьос може да се върне в мача. Надал направи и втори брейк на нула за 3-0, с което окончателно приключи със съпротивата на 20-годишния австралиец и приключи мача с 6-3 6-1 за 70 минути.

Матадора продължава на четвъртфинал срещу Давид Гофен.

Същевременно, Беноа Пер за пореден път доказа, че е изключително непостоянен и след блестящата победа над Стан Вавринка в сряда, днес отпадна от Пабло Куевас с 5-7 6-0 1-6. Уругваецът продължава на четвъртфинал срещу Александър Зверев.