Най-интересното от деня (03.01)

Григор отпадна в Бризбън

Кей Нишикори бе по-постоянен от Григор Димитров в четвъртфиналния сблъсък между двамата и ще спори за място на финала в Бризбън с Жереми Шарди. През повечето време българинът бе дори по-добрият тенисист на корта, но спадовете в представянето му на начален удар бяха ключови за загубата с 5-7 5-7.

Grigor-Dimitrov-reacts-at-Brisbane-International-752x428

Доха

Новак Джокович за втори пореден мач трябваше да наваксва сет пасив на турнира в Доха, но в крайна сметка отново напусна корта като победител, след като преодоля Николоз Басилашвили с 4-6 6-3 6-4 в спор за място на 1/2-финалите. Там победителят ще срещне Роберто Баутиста Агут.

Стан Вавринка изгуби 1/4-финалната битка срещу Роберто Баутиста Агут с 4-6 4-6 и приключи участието си на турнира в Доха. Испанецът наложи своя стил, надигра опонента си от основната линия и остана стабилен през почти целия мач.

Страсти от „Хопман къп“

Действащият шампион Швейцария ще защитава титлата си в последното издание на „Хопман къп“ в историята. Роджър Федерер победи Стефанос Циципас със 7-6(5) 7-6(4), давайки аванс на своите срещу Гърция, а това бе достатъчно шампионите да имат място в сблъсъка за титлата.

Мария Сакари изравни за Гърция, след като победи Белинда Бенчич с 6-3 6-4, а на голямото шоу на смесени двойки гърците надделяха с 4-3(4) 2-4 4-3(3).

Серина Уилямс се пребори за нов успех на сингъл на „Хопман къп“, надделявайки над Кейти Болтър с 6-1 7-6(2), но това не бе достатъчно за първата победа на отбора на САЩ, като Великобритания им нанесе трето поредно поражение. Неочаквано в мъжкия сблъсък на сингъл Камерън Нори се нуждаеше само от час и десет минути, за да преодолее Франсис Тиафо.

federer

Иво Карлович с исторически шанс

Кевин Андерсън изигра нов силен мач на турнира в Пуна и победи Жауме Мунар с 6-3 6-3, класирайки се за финалното каре на Tata Open Maharashtra. Там ще гледаме повторение на миналогодишния финал срещу Жил Симон, който спечели френското дерби с Беноа Пер 3-6 7-6(4) 6-4.

В другия 1/2-финал неостаряващият Иво Карлович ще има исторически шанс. 39-годишният хърватин стана най-възрастният 1/2-финалист в тура от Джими Конърс през 1993 г. насам, след като победи Ернест Гулбис със 7-6(5) 7-6(5). Карлович, който няма допуснат пробив в Пуна, може да стане най-възрастният финалист в тура от Кен Розуел през 1977 г. насам, ако победи Стив Дарси.

Изненада в Оукланд

Канадската тийнейджърка Бианка Андреску победи топ поставената в Оукланд Каролин Вожняцки с 6-4 6-4, постигайки една от най-значимите победи в кариерата си. Победителката продължава на 1/4-финал на ASB Classic, където ще срещне друга шампионка от Големия шлем – Винъс Уилям

Още резултати: Виктория Кузмова – София Кенин 7-5 5-7 6-3; Аманда Анисимова – Барбора Стрицова 6-3 6-3;

Бризбън

Наоми Осака съумя да обърне Анастасия Севастова и да си осигури място във финалната четворка на Brisbane International. Шампионката от US Open показа известни колебания и в третата част, но записа 34 уинъра и затвори мача при 3-6 6-0 6-4. На 1/2-финал победителката ще срещна Леся Цуренко.