Най-интересното от деня (04.01)

Отпадането на Джокович

Новак Джокович този път не успя да се справи в нова напрегната и тежка битка на турнира в Доха и отпадна на 1/2-финал от Роберто Баутиста Агут с 6-3 6-7(6) 4-6. Ноле, който в двата си предходни мача наваксваше сет пасив, надигра световния №24 в първата част, но в края на втората дори страхотната му защита не свърши работа срещу окриления испанец. На старта на третия сет Джокович допусна пробив, след който не намери път обратно.

На финал Агут ще играе с Томаш Бердих, който отстрани Марко Чекинато със 7-6(6) 6-3.

djokovic 12

Магия на 39!

39-годишният Иво Карлович още един път върна стрелките на часовника назад на Tata Open Maharashtra в Пуна и стана най-възрастният финалист в тура от 43-годишния Кен Розуел през 1977 г. насам. Хърватинът победи на 1/2-финал Стив Дарси със 7-6(3) 4-6 6-3 и се класира на първия си двубой за титла от Хертогенбош през 2017 г.

Магия на 18!

Невероятният пробив на 18-годишната канадка Бианка Андреску в Оукланд продължава! След като отстрани топ поставената Каролин Вожняцки на 1/8-финалите, световната №152 осъществи обрат над Винъс Уилямс и я победи с 6-7(1) 6-1 6-3. По този начин тя се класира на полуфиналите на ASB Classic, където ще се изправи срещу Су-Уей Хсие или Сара Сорибес Тормо.

Юлия Гьоргес и Южени Бушар изиграха невероятен трисетов сблъсък на ASB Classic в Оукланд. Канадката стигна до мачбол при 6-5 в решителната част, но в крайна сметка победителка се оказа действащата шампионка – 3-6 6-3 7-6(6).

„Хопман къп“ и повторение на финала

Александър Зверев бе убедителен в двубоя си с Матю Ебдън и изпрати Германия на нов финал на „Хопман къп“. Четвъртият в света преодоля съперника си с 6-4 6-3 за по-малко от час и двадесет минути игра. По-рано Анджелик Кербер бе свършила своята работа, побеждавайки Ашли Барти с 6-4 6-4 и по този начин, което означава, че след мачовете на сингъл резултатът вече е необратим – 2-0.

Zverev

Давид Ферер и Гарбине Мугуруса все пак донесоха победа на Испания в турнира „Хопман къп“, след като надиграха Франция с общ резултат 2-1 в последния си мач от група „А“. Испанците завършват турнира с успех и две поражения, докато френският тандем Ализе Корне и Лука Пуй загуби три пъти.

В първия двубой от серията Мугуруса забрави за контузията си в бедрото, за да победи Ализе Корне с 6-1 6-3. Двукратната шампионка от Големия шлем поиска медицински таймаут при 3-0 в първия сет, като се завърна на корта минути по-късно с превръзка на лявото бедро. Давид Ферер пък преодоля Лука Пуй и на практика осигури крайния успех на своята страна. 36-годишният тенисист надделя над значително по-младия си съперник с 6-4 6-7(5) 7-6(2) за малко под три часа игра.

Шънджън

Представителката на домакините в Шънджън Яфан Ван записа драматичен обрат срещу Моника Никулески, за да си осигури място на полуфиналите в надпреварата. Световната №70 успя да измъкне победа с 2-6 7-6(4) 6-1 след почти два часа и половина на корта.

Другият полуфинален сблъсък ще бъде между Алисън Риск и Вера Звонарьова, които преодоляха съответно Сорана Кърстя и Вероника Кудерметова.

Бризбън:

Жо-Вилфрид Цонга продължава да се наслаждава на перфектно начало на новия сезон. Французинът се класира за полуфиналите на турнира в Бризбън, след като преодоля местния фаворит Алекс де Минор с 6-4 7-6(2).

Макар да влезе в седмицата под №239 обаче, той ще спори за място на финала. Следващият му съперник ще бъде четвъртия поставен Даниил Медведев, който се справи с Милош Раонич в оспорван трисетов двубой. Руснакът изостана със сет, но съумя да постигне обрат за крайното 6-7(2) 6-3 6-4.

Другият полуфинал ще бъде между Жереми Шарди и Кей Нишикори.

Каролина Плишкова показа някои колебания срещу Айла Томлянович, но успя да си осигури място на полуфиналите на Brisbane International. Петата поставена се наложи с 6-1 1-6 6-1 след час и двадесет и пет минути на корта, като записа цели 14 аса.  В битка за място на мача за титлата Плишкова ще се изправи срещу Дона Векич, която бе категорична срещу Александра Саснович – 6-2 6-0.