Кирьос не остави никакви шансове на Краинович

Уимбълдън, втори кръг

Ник Кирьос – Филип Краинович 6-2, 6-3, 6-1

Ник Кирьос се класира за трети кръг на Уимбълдън след безапелационна победа над Филип Краинович. Австралиецът изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и владееше инициативата през целия двубой, достигайки до победата след едва 86 минути игра.

Следващият опонент на световния №40 ще бъде победителят от мача между Стефанос Циципас и Джордан Томпсън.

Кирьос се представи изумително на начален удар, като пласира 24 аса и направи само една двойна грешка в хода на мача, като в същото време спечели 93% от точките си на първи сервис (37/40). Австралиецът регистрира повече уинъри (50-16) и по-малко непредизвикани грешки (10-16) и реализира шест от 15-те си точки за пробив (45%), докато Краинович нито веднъж не стигна до брейкпойнт.

Още от началото Кирьос оправда реномето си на фаворит и реализира ранен пробив, повеждайки убедително с 3-0. Краинович опита да отговори на предизвикателството, но австралиецът не загуби нито една точка на сервис през целия първи сет, като в крайна сметка стигна до нов пробив, който му донесе успеха в откриващата част с 6-2.

Вторият сет започна точно така, както и първият – с преднина от 3-0 за Кирьос. Световният №40 се движеше много по-добре по корта, като сервисът и отличните му излизания на мрежата създаваха много сериозни проблеми за неговия опонент. Въпреки усилията на Краинович този единствен пробив се оказа напълно достатъчен за Кирьос, който удвои преднината си в мача след 6-3.

В началото на третия сет австралиецът окончателно сломи съпротивата на опонента си, след като реализира два поредни пробива и само след 17 минути вече водеше с 4-0. При началния си удар Кирьос атакуваше успешно форхенда на Краинович, а бързите му навлизания в корта принуждаваха сърбина да търси минаващи удари, които обаче рядко завършваха с успех. Краинович намали резултата, но това бе последният позитвиен момент за него в днешния мач и малко след това Кирьос записа решаващ пробив за крайното 6-2, 6-3, 6-1.