Убийствена ефективност: Кирьос разгроми Рубльов за по-малко от час

Miami Open, втори кръг

Ник Кирьос – Андрей Рубльов 6-3, 6-0

Ник Кирьос изигра най-силния си мач от началото на сезона и се класира за трети кръг на турнира в Маями след разгромна победа над петия в схемата Андрей Рубльов. Очакванията за интригуващ сблъсък не се оправдаха, тъй като австралиецът доминираше напълно и стигна до успеха след едва 51 минути игра.

В трети кръг Кирьос ще се изправи срещу Фабио Фонини.

Световният №102 записа повече асове (10-5) и не направи нито една двойна грешка, като в същото време спечели 70% от точките си на първи сервис. Австралиецът реализира пет от седемте си точки за пробив (71%), докато Рубльов оползотвори само един то трите брейкпойнта, до които достигна (33%).

Рубльов реализира първия пробив в мача, но Кирьос не му позволи да се откъсне в резултата и веднага върна брейка. Австралиецът играеше с много агресия и самочувствие, докато неговият опонент нерядко изпускаше нервите си, както се случи в последните му два мача в Индиън Уелс. Това позволи на Кирьос да поеме напълно контрола върху сета, натрупвайки комфортен аванс от 5-2. Рубльов опита да се бори и намали резултата, след което спаси първия от трите поредни сетбола, открили се пред Кирьос, но при следващата си възможност австралиецът не допусна грешка и надделя с 6-3.

Във втория сет интрига на практика нямаше. Непредизвиканите грешки на Рубльов ставаха все по-често явление, докато Кирьос продължаваше да играе на много високо ниво и непрестанно принуждаваше руснака да се защитава. Австралиецът пропусна три поредни мачбола в шестия гейм, но въпреки това не загуби концентрация и само няколко минути по-късно оформи крайното 6-3, 6-0.