Нишикори – Фонини е първият 1/4-финал в Маями

Нишикори - Фонини е първият 1/4-финал в Маями

Miami Open, 1/8-финал
Кей Нишикори – Федерико Делбонис 6-3 4-6 6-3

Кей Нишикори победи Федерико Делбонис 6-3 4-6 6-3 и достига четвъртфиналите на Мастърса в Маями, където ще срещне Фабио Фонини.

С форхенд уинър Нишикори стигна до 30-40 в седмия гейм и първа точка за пробив. Делбонис притисна бекхенда на японеца и го изтласка от основната линия, но Кей издържа и дочака грешка на аржентинеца.

Публикация, споделена от Tennis TV (@tennistv) на

Затвърждаването на пробива не се оказа лесна задача. Японецът направи двойна грешка за 0-30, след което изигра блилянтна къса, която не остави шансове на Делбонис. С атака на мрежата и смач Кей изравни, а благодарение на форхенда си стигна до геймбол и прикючи успешно сервис гейма си.

Нишиикори пропусна един сетбол в деветия гейм, но с нова къса топка спечели още един и този път успя да приключи първата част.

Във втория сет обаче ситуацията се промени. Нишикори допусна пробив за 1-2, след което Делбонис затвърди. Южноамериканецът поддържаше брейка аванс, а след седмия гейм, който Самурая взе за 3-4 потърси помощ от физиотерапевт заради болки в левия крак. Нишикори взе и таблетка обезболяващ медикамент.

Видимо Кей чувстваше дискомфорт, а грешките му осезаемо зачестиха. Вторият поставен обаче търсеше връщането на брейка и стигна до шанс в осмия гейм, но Делбонис го отрази с уинър на линията, а после удържа – 5-3. Нишикори остана в сета с безапелационен гейм, а след кратката почивка имаше нова възможност за рибрейк при 30-40, но аржентинецът отвърна със силен сервис и след няколко дюса изравни частите.

Между втория и третия сет Нишикори отново потърси помощ от физиотерапевта, а в откриващия гейм се наложи да спасява брейкбол, успявайки да го стори с бекхенд уинър на линията след най-зрелищното разиграване в мача до момента.

Трудностите за японеца обаче продължиха и имайки предвид колебливата му игра, логичното се случи в третия гейм, когато опонентът му проби. Това обаче се оказа и последната слабо изиграна част от страна на Самурая, който се мобилизира за рибрейк, а после поведе 3-2  без да дава точка на Делбонис.

Пълният обрат настъпи в шестия гейм, когато 57-ият в света се изправи пред два брейкбола, но успя да отрази само първия – 2-4. До края аржентинецът не намери сили да върне интригата и отпадна.

Съперник на Кей Нишикори на четвъртфиналите ще бъде Фабио Фонини, който прелетя с 6-0 6-4 над Доналд Йънг.