Нишикори не остави шанс на Кирьос и ще играе на финала срещу Джокович

Miami Open, полуфинал
Кей Нишикори – Ник Кирьос 6-3 7-5

Кей Нишикори имаше отговор за всички оръжия на Ник Кирьос и след успех с 6-3 7-5 зае второто място във финала на Miami Open, където вече очакваше Новак Джокович. „Сервиси, ретури, всичко се получаваше перфектно. Опитах да съм агресивен и спечелих доста точки на мрежата“, коментира японецът.

Мачът определено не се превърна в очакваната зрелищна битка, защото Кирьос не показа нужното търпение във важните моменти, което е недопустимо срещу играч от класата на Нишикори. Равновесието в резултата се запази два гейма. При 1-1 сервисът изостави Кирьос за няколко минути, резултатът стана 0-40 и при третия брейкбол младокът се пропука. Нишикори минаваше уверено през своите подавания и проби още веднъж за 6-3, с което затвори откриващата част.

Кирьос до момента не беше загубил сет в пътя си до полуфинала, но по-сериозната опасност не идваше от факта, че изостава в резултата, а от това, че не той диктуваше темпото в мача. Нишикори отново проби за 2-0 след почивката, само че този път австралиецът моментално изравни за 2-2 и сякаш успя да се закрепи в мача. При 5-6 обаче, тийнейджърът не издържа на напрежението. Кей получи първи мачбол, но заби удара си в мрежата. Нишикори стигна и до втори шанс и този път вдигна победоносно ръце след магически пасинг шот.

„Той играе толкова класен тенис – коментира Кирьос. – Знам плана му за мача, когато се изправя срещу мен – да е агресивен и да не ме оставя да диктувам точките. Търсех отговорите, опитах се да играя сервис-мрежа няколко пъти, но той просто беше твърде добър.“

Японецът ще излезе на финала срещу Новак Джокович, който се цели в шеста титла в Маями и изравняване на рекорда на Андре Агаси. Сърбинът води с 6-2 в директните двубои и е в серия от 5 поредни победи от поражението на полуфинала на US Open 2014 насам.