Нишикори не взе реванш срещу Хуркач. Краинович отстрани и Медведев

BNP Paribas Open, трети кръг
Кей Нишикори – Хуберт Хуркаш 6-4 4-6 6-3
Филип Краинович – Даниил Медведев 6-3 6-2

-Само преди 13 дни Хуберт Хуркач елиминира Кей Нишикори на осминафиналите в Дубай, а в третия кръг в Индиън Уелс японецът се надяваше на сладък реванш. Той обаче не дойде и шестият в схемата загуби, след като допусна обрат до 6-4 4-6 3-6. По този начин 22-годишният поляк ще срещне Марин Чилич или Денис Шаповалов в следващата фаза.

Хуркач отново изигра силен мач срещу японеца и макар грешките на опонента му бяха доста по-малко в сравнение с предишния им сблъсък, полякът демонстрира невероятна защита, която бе в основата на успеха.

Hurkacz

Още в първия сет Нишикори показа, че сериозно е подобрил играта си от основната линия в сравнение с представянето си във втори кръг. Шестият в схемата игра уверено от форхенд, което му донесе 10 от всичките му 11 уинъра. Хуркач пък разчиташе на силния си сервис и реализира четири аса, но пък вкара 41% от първите си начални удари и допусна много непредизвикани грешки.

Даде един шанс на съперника за пробив, но той бе решаващ. При 1-1 японецът се добра до брейкбол и го реализира, а до края на частта не остави никаква възможност на съперника си за рибрейк. Завърши сета при 6-4 след нови два форхенд уинъра и директна точка от втори сервис.

След подновяването на играта Хуркач подобри представянето си на начален удар и продължаваше да регистрира асове. Двамата тенисисти взимаха изключително лесно подаванията си, като в първите осем гейма сервиращият не даде повече от точка в свой сервис гейм на посрещащия.

Това се промени при 4-4, когато полякът изостана с 0-30. Даде и два брейкбола на съперника, но успя да се спаси и да запази водачеството си. След това обърна развоя на събитията и стигна до три точки за пробив, реализирайки последната, за да възстанови паритета в сетовете при 6-4.

Двамата започнаха решителния сет с размяна на пробиви, а при 1-2 Нишикори изостана с 15-40. Хуркач показа повече от брилянтна защита, но японецът го разигра из целия корт и изравни резултата. Сценарият се повтори в петия гейм, но този път полякът успя да пробие след двойна грешка на опонента си и впоследствие поведе с 5-2.

Сервира за победата и поведе с 40-15, но двукратният четвъртфиналист отрази двата мачбола. Въпреки това Хуркач направи брилянтна комбинация на мрежата, а след това се възползва от непредизвикана грешка на Нишикори, за да се класира на осминафиналите.

Междувременно Филип Краинович продължи невероятната си серия от победи в Индиън Уелс и този път елиминира Даниил Медведев с 6-3 6-2 в трети кръг от надпреварата. По този начин сърбинът за пръв път се класира на осминафинал на BNP Paribas Open и лиши съперника си от същото постижение.

Световният №113 реализира три пробива, спаси и двете опасности за брейк, пред които бе изправен, и игра повече от солидно от основната линия, за да надделее над 14-ия в схемата. Краинович няма загубен сет, след като преди това спечели с по 2-0 срещу Михаил Кукушкин и Давид Гофен, а на осминафиналите чака Рафаел Надал или Диего Шварцман.