Нишикори потегли на висока скорост, Симон пак победи Поспишил

BNP Paribas Open, II кръг
Кей Нишикори – Михаил Кукушкин 6-3 6-3

Кей Нишикори потегли на висока скорост на BNP Paribas Open и отстрани коравия Михаил Кукушкин с на пръв поглед рутинния резултат 6-3 6-3. Японецът демонстрира и швейцарска точност печелейки всеки един от сетовете за по 35 минути.

Реално, това е седма победа за Нишикори в седем мача с Кукушкин, в които съперникът му само два пъти е печелил сет. Световният №6 откри мача с пробив и го дублира на нула за 4-1. Казахстанецът направи рибрейк за 2-4, но не намери сили за повече и Кей завърши частта с още един брейк за 6-3.

Сервиращите се справяха доста по-уверено в подаванията си след почивката и Нишикори се добра до едничък брейк за 4-2, с който фиксира ново 6-3 на таблото. Японецът очаква Стив Джонсън или Джон Милман в трети кръг.

Същевременно, Жил Симон направи леко странен като цифрово изражение обрат за 1-6 6-0 6-1 над Вашек Поспишил. Двамата се срещат за трети път само в рамките на тази година и за трети път победата е за французина. Поспишил влезе мощно в двубоя с аванс от 5-0 и затвори първия сет само за 29 минути, но нататък на корта властваше Симон. Канадецът спечели едва 18 от последните 72 точки в мача и изпотроши няколко ракети, а световният №19 си осигури сблъсък с Александър Зверев.

В друг мач от кръга, Фелисиано Лопес мина с 6-2 6-2 през Гийермо Гарсия-Лопес и продължава срещу друг испанец – Роберто Баутиста Агут.