Нишикори се отказа след 5 гейма игра и прати Хачанов на 1/4-финал в Хале

Кей Нишикори и Карен Хачанов играха само 36 минути в първия двубой от програмата за четвъртък на турнира в Хале, а причината е отказването на японеца при резултат 2-3 гейма в първия сет.

Така победителят очаква Андрей Рубльов, който спечели руския сблъсък с Михаил Южни с 6-0 3-6 6-3.

В два от първите три гейма се стигна до дюс, но подаващите удържаха. Световният №9 първи изпита затруднения, когато изостана 30-40 в четвъртия гейм, но отрази брейкбола, а после и още един преди да затвори частта.

Хачанов покачи на 3-2 в своя полза, като също му се наложи да спасява точка за пробив, а при този резултат Нишикори даде сигнал, че няма да доиграе мача.