Нишикори взе лесна победа над разпиляния Вавринка

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, I кръг
Кей Нишикори – Стан Вавринка 6-2 6-3

Кей Нишикори започна с победа участието си на финалите в Лондон, надигравайки Стан Вавринка с 6-2 6-3. Двамата се срещнаха и на полуфиналите на US Open, когато швейцарецът победи с 3-1 сета, а дни по-късно се справи и с Новак Джокович в спора за титлата, но сега бе бледо копие на това, което видяхме от него в Ню Йорк.

Нишикори дори не бе принуден да показва най-доброто, на което е способен, тъй като грешките на Вавринка го улесняваха достатъчно.

Стан започна много неконцентрирано и още в първия гейм се наложи да отразява два брейкбола. Последваха няколко тихи гейма до 2-2, след което азиатецът нанесе първия си удар и проби. Затвърждаването бе безпроблемно, тъй като ретурът на Вавринка изобщо не работеше.

В седмия гейм всичко се изясни. С двойна и две непредизвикани грешки трикратният шампион от Големия шлем даде два скрити сетбола на японеца при 15-40 и предаде втори свой сервис гейм с нова двойна грешка. С гейм на нула Нишикори затвори първия сет след само половин час игра.

На старта на втората част Вавринка показа признаци на събуждане и взе лесно уводния гейм. Той се опитваше да вдигне нивото, но Кей винаги намираше отговор при по-продължителните разигравания от основната линия и просто го чакаше да сбърка.

В четвъртия гейм Кей показа някои колебания, но при 40-40 със сетни усилия извади на линията силен бекхенд на Вавринка, след което с добър сервис направи 2-2.

В последвалия гейм световният №3 окончателно демонстрира, че днес не е неговият ден. Изпусна преднина от 40-15 и два геймбола, а при последвалия брейкбол не отигра един балонен и много слаб ретур на японеца, който обаче намери очертанията. Нишикори затвърди за секунди с гейм на нула и при 4-2 се доближи на два гейма от победата.

Бекхенд слайс се спря в мрежата за 30-40 в деветия гейм, което означаваше мачбол за Кей и той приключи мача след по-малко от 70 минути.