Нишикори и Ферер с трисетови победи, Пуи отстрани Гулбис

Internazionali BNL d’Italia, II кръг

Кей Нишикори – Виктор Троицки 5-7 6-2 6-3

Виктор Троицки измъчи Кей Нишикори, но в крайна сметка поставеният под №6 не позволи на сърбина да поднесе изненада и се класира за осминафиналите на Мастърса в Рим след обрат – 5-7 6-2 6-3.

Първият сет бе много оспорван и равностоен. Двамата се движеха гейм за гейм без нито едно възможност за пробив до 6-5 в полза на Троицки. И в този момент шестият в схемата Нишикори се огъна. С поредната си грешка и форхенд в аут резултатът стана 0-40, което означаваше три сетбола. Японецът се справи с първите два, но при третия изкара бекхенд след продължително разиграване.

Двамата си размениха по един бърз гейм на старта на втория сет, след което последва нервен сервис гейм на Троицки, който изостана с 0-30, а малко по-късно със страхотен бекхенд уинър Нишикори стигна до 15-40 и две възможности за пробив. Японецът успя още от първата, а сърбинът продължи пререканията си със съдията на стола, които започнаха в средата на гейма след една спорна топка, отсъдена в полза на Нишикори. Това се оказа и преломен момент. Поставеният под №6 затвърди брейка, а малко по късно отново притисна Троицки на ретур и го проби за 5-2, след което приключи сета на свое подаване.

Петият гейм на решителния сет, в който сервираше Троицки, започна с 0-30, а малко след това форхенд по правата на Кей кацна на линията, за да се превърне в уинър. Още от първата си възможност азиатецът се добра до така важния пробив и до края на мача не само, че не го изпусна, но и завърши с нов брейк за 6-3.

В спор за място на четвъртфиналите Кей Нишикори очаква победителя от двубоя между 11-ия поставен Ришар Гаске и Андреас Сепи.

Лука Пуи и Ернест Гулбис също направиха много интересен мач, като в крайна сметка французинът взе победа с 3-6 6-4 7-5 за два часа и четвърт. В решителната част Гулбис успя да върне ранен пробив изоставане, но бе пробит отново в 11-ия гейм и двубоят приключи.

По същият сценарий победата постигна и Давид Ферер, който се завърна на корта за първи път от Маями насам в Мадрид миналата седмица. В двубой между двама ветерани испанецът отстрани Филипо Воландри с 4-6 7-5 6-1 и му предстои сблъсък с неговия сънародник Гийермо-Гарсия Лопес.