Ноле загуби сет, но просто бе прекалено добър за Чилич

Rolex Paris Masters, 1/4-финал
Новак Джокович – Марин Чилич 4-6 6-2 6-3

Новак Джокович загуби първия си сет от втория кръг на US Open насам, но това не му попречи да направи обрат срещу Марин Чилич с 4-6 6-2 6-3 и да запише 21-ва поредна победа. Ноле бе в серия и от 30 последователни спечелени сета и трябваше да се потруди доста, за да направи обрат, който го праща на 1/2-финал на Мастърса в Париж.

Сърбинът първи се изправи пред точка за пробив в мача, но отрази опасността в петия гейм – 3-2. В следващата част Чилич бе колеблив на втори сервис, но не се пречупи и измъкна трудно подаването си след три спасени брейкбола – 3-3.

При 40-40 в седмия гейм хърватинът изненада опонента си с къса и стигна до шанс за пробив, но Ноле намери навреме сервиса си и пое инициативата до края – 4-3.

С това обаче неприятностите за Джокович не свършиха, след като той започна да губи и битките от основната линия. В деветия гейм Чилич стигна до 30-40 след впечатляващ пасинг шот от форхенд, а на брейкбола опонентът му пресили бекхенд. Така Чилич сервираше за сета при 5-4  и бе категоричен – 6-4.

cilic

Световният №7 изглеждаше изключително фокусиран, държеше високото си ниво на представяне и пласираше прецизни удари. Въпросът обаче бе колко време ще издържи на това равнище, а отговорът дойде в четвъртия гейм от втория сет, когато Джокович проби за 3-1.

Носителят на 14 титли от Големия шлем стигна до два сетбола от посрещане в осмия гейм, като на първия бекхендът му закачи филето и стана неспасяем – 6-2.

В решителната част Чилич проби първи – 2-1, което накара Новак не само да побеснее, но и да даде подобаващ отговор. В четвъртия гейм сърбинът показа блестящата защита с типичните си приплъзвания и максимално разтягане и осъществи рибрейк – 2-2.

В седмия гейм Джокович трябваше да прави геройства, за да спаси точка за пробив, но веднага след това нанесе решителния си удар – поведе 15-40 и на втория брейкбол отигра точен минаващ удар – 5-3. Така сервираше и за мача и довърши съперника – 6-3.