Нори чака Димитров или Рууд на финала в Сан Диего

San Diego Open, полуфинал

Камерън Нори – Андрей Рубльов 3-6, 6-3, 6-4

Камерън Нори е първият финалист на турнира в Сан Диего. В мач от полуфиналите британецът изненада първия в схемата Андрей Рубльов и го отстрани след обрат 3-6, 6-3, 6-4 в мач, продължил 1 час и 57 минути.

Руснакът влезе в ролята на фаворит в мача, а началото на срещата напомни за случилото се в предишния им двубой – 6-2, 6-1 в полза на Рубльов в Санкт Петербург през миналата година. „Хубаво е да взема реванш. Победи ме с лекота миналия път, така че е хубаво да видя, че съм се подобрил.“

Световният №5 започна много по-уверено и в четвъртия гейм стигна до оказалия се единствен пробив в сета. В следващия си сервис гейм Нори отново имаше проблеми, но все пак отрази трите брейкбола. Стигна се до 5-3, когато при третия си сетбол Рубльов стигна до закономерния успех в първата част.

Постепенно обаче Рубльов започна да бърка повече, докато Нори намери високото си ниво и оттук насетне беше изключително постоянен в действията си. Все пак британецът бе този, който отново се озова в неприятности на старта на втория сет, но след спасените три брейкбола на свой ред стигна до пробив за 3-1.

В края на сета предимството на №28 в ранглистата стана още по-осезаемо. Рубльов спаси два сетбола на собствен сервис, след което имаше златна възможност да върне брейка, но не го направи и така Нори изравни резултата в сетовете.

„Андрей беше страхотен в началото. Играеше мощен тенис в началото и успях да го укротя в началото на втория сет.“

В решителния сет единственият пробив дойде в третия гейм, а след него левичарят действаше уверено на сервис и не позволи на изнервения си съперник да се върне в двубоя.

По този начин при шестия си полуфинал за сезона Нори се класира за петия си финал, в който ще се бори за втора титла след тази в Лос Кабос. Там той очаква победителя от мача между Григор Димитров и Каспър Рууд.

За него това бе втори успех в кариерата над тенисист от топ 5. „Ще опитам да се насладя на днешния ден, да се възстановя и да се подготвя. Гледам и двамата през тази седмица и играят на най-високото си ниво. Очаквам мача с нетърпение.“