Нори и Чорич оформиха неочакван полуфинал в Синсинати

Преди началото на вечерната сесия в Синсинати Феликс Оже-Алиасим и Карлос Алкарас бяха считани за фаворити за място на полуфиналите. Е, реалността се оказа напълно различна, защото за място на финал един срещу друг ще се изправят Борна Чорич и Камерън Нори.

Правещият невероятно завръщане Чорич продължи една от най-добрите седмици в кариерата си с успех над Оже-Алиасим с 6-4, 6-4.

Така световният №152 се превръща във втория най-нискоранкиран полуфиналист в Синсинати от 1973-а насам и третият най-нискоранкиран на ниво Мастърс 1000 от създаването на категорията. Успехът ще го изстреля до минимум №66 в ранглистата.

„Честно казано не знам“, отговори хърватинът на въпрос какво се е променило след ранното отпадане от Марин Чилич в Монреал. „Тренирах много здраво миналата седмица. Загубих в понеделник и реших да тренирам много. Прекарвах много часове на корта. Играх много сетове и опитвах да намеря играта си.“

В целия мач той загуби само една точка на първи сервис и не даде нито един брейкбол на съперника си. На свой ред той създаде девет възможности за пробив в хода на пет гейма като реализира пробив в третия гейм на откриващия сет и на седмия във втория.

За хърватина това ще е общо трети полуфинал на ниво Мастърс.

Там негов съперник ще бъде Нори, който се възползва от моментите на непостоянство на Алкарас, за да стигне до ценната победа със 7-6(4), 6-7(4), 6-4.

Двубоят имаше няколко обрати. Във втория сет Нори водеше с 4-1, но допусна да го загуби. В решителната част пък Алкарас водеше с 3-1 преди британецът да спечели 5 от следващите 6 гейма.

„Това беше невероятно. Поздравления за Карлос. Бях напред със сет и пробив, 4-1 и сякаш загубих ясна визия. Мислех си прекалено много за края на мача вместо да се фокусирам върху това да печеля точки и той вдигна нивото.“

До голяма степен доброто физическо състояние на ракета №1 на Великобритания му помогна да измъкне третия сет.

В големи части от мача Алкарас бе далеч от най-добрия си тенис, но при 5-4 в тайбрека на втория сет постигна невероятна точка, която му помогна да стигне до успеха.

Нори бе в огромно затруднение в началото на третия сет. След 1-3 обаче той отново намери концентрацията си и до края не даде брейкбол на съперника си. След рибрейка решителният пробив дойде в деветия гейм.